یکشنبه 15 تیر 1399

نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «ملکه کشتی‌رُبا» برگزار می‌شود

شجاعی طباطبایی
    -     کد خبر: 8536
    -     تاريخ انتشار : 1398/5/1|16:53
مسعود شجاعی طباطبایی از برپایی نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «ملکه کشتی‌رُبا» با موضوع دزدیده شدن نفتش ایرانی به دست دولت خبیث انگلیس خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مسعود شجاعی‌طباطبایی کاریکاتوریست گفت: بعد از دزدیده شدن نفتکش ایرانی توسط دولت خبیث انگلیس که بدون هیچگونه قانون و پروتکل جهانی و بررسی در دادگاهی که صلاحیت نداشت، صورت گرفت غیور مردان ایرانی نسبت به این واقعه واکنش نشان دادند و بلافاصله توانستند طی اقدامی متقابل و برای حفظ منافع ملی کشور، نفتکش انگلیسی را توقیف کنند.

مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری، با اشاره به اقدام رسانه‌ای غرب در نمایش چهره‌ای متفاوت از ایران پس از اقدام سپاه در توقیف نفتکش انگلیسی، توضیح داد: غرب با کار وسیع رسانه‌ای و با کارتون و کاریکاتور تلاش کرده است یکطرفه و بدون اینکه ماجرای دزدیدن نفتکش ایرانی را مطرح کند، تنها به موضوع توقیف نفتکش انگلیسی توسط ایران بپردازد و با این اقدام درصدد هستند تا این جریان به فراموشی سپرده شود. بنابراین ضروری بود که ما به عنوان کاریکاتوریست‌ها و هنرمندان دغدغه‌مند نیز وارد میدان شویم و به موقع نسبت به این موضوع واکنش دهیم.

این هنرمند بیان کرد: به‌همین منظور نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «ملکه کشتی‌رُبا» به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح در نگارخانه اسوه با نمایش ۳۵ الی ۴۰ اثر از ۱۴ هنرمند با این رویکرد برگزار خواهد شد.

وی از تشریح جزییات، رویکردها و اهداف نمایشگاه «ملکه کشتی‌رُبا» طی یک نشست خبری با اهالی رسانه در روز افتتاح این نمایشگاه که زمان آن هم اعلام می‌شود، خبر داد.

شجاعی‌طباطبایی در پایان گفت: کاریکاتور رسانه‌ای با زبان جهانی به حساب می‌آید و ما نیز لازم دیدیم همه حقایق را در قالب این رسانه به گوش جهانیان برسانیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال