شنبه 18 مرداد 1399

کتاب تاریخ عکاسی همدان چاپ شد

کتاب دانشنامه همدان
    -     کد خبر: 8535
    -     تاريخ انتشار : 1398/5/1|16:31
سرویس : استانها
مسئول واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری همدان گفت: کتاب «تاریخ عکاسی همدان» که بخشی از دانشنامه همدان است به چاپ رسید.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، خلیل‌الله بیک‌محمدی از چاپ کتاب «تاریخ عکاسی همدان» که بخشی از دانشنامه همدان به شمار می‌رود خبر داد و بیان کرد: این کتاب توسط سمیرا سبزی نگارش شده و مربوط به تاریخچه و پیدایش عکاسی در همدان است.

وی تصریح کرد: این کتاب به معرفی هنرمندان، عکاسی‌‌های شاخص و عکاسخانه‌ها، آغازگرهای عکاسی در همدان و کسانی که در تاریخ عکاسی همدان نقش داشتند، پرداخته است.

مسئول واحد آموزش و پژوهش حوزه هنری همدان با بیان اینکه این کتاب به تاریخچه عکاسی در همدان پرداخته است، افزود: در این کتاب هنرمندان و عکس‌های شاخصی از همدان به تصویر کشیده شده است.

وی با اشاره به اینکه فصل اول به صورت مقدمه و با قلم محمدرضا طهماسب‌پور از محققان برجسته کشوری نگارش شده است گفت: فصل‌های بعد به عکاسخانه‌های همدان و هنرمندانی که از همدان عکس گرفته و این شهر را معرفی کرده‌اند، پرداخته است.

بیک‌محمدی با بیان اینکه این کتاب در قطع وزیری است یادآور شد: کتاب «تاریخ عکاسی همدان» در ۳۸۸ صفحه و ۱۱ فصل تنظیم شده است.

وی با اشاره به اینکه حدود ۳۵۰ عکس قدیمی از ایران و همدان به تصویر کشیده شده است بیان کرد: در حال حاضر یک‌ هزار نسخه از این کتاب به چاپ رسیده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال