شنبه 18 مرداد 1399
رئیس حوزه هنری یزد:

حوزه هنری می‌تواند در جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی فعالیت‌های متنوعی انجام دهد

کوچک زاده
    -     کد خبر: 8534
    -     تاريخ انتشار : 1398/5/1|16:30
سرویس : استانها
در دیدار رئیس حوزه هنری یزد و مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری، بر استفاده از هنر و ابزار هنری برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی تاکید شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، رئیس حوزه هنری یزد در این دیدار که در دفتر مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری برگزار شد، با اشاره به ظرفیت‌های حوزه هنری و هنرمندان استان، آمادگی این نهاد را برای همکاری‌ در زمینه‌های مختلف به‌ویژه در رابطه با تولید آثار هنری و ادبی به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی اعلام کرد.

محمدصادق کوچک‌زاده با برشمردن ماموریت‌ها و رسالت حوزه هنری گفت: حوزه هنری به عنوان نهاد عمومی غیردولتی می‌تواند با نگاه بومی و با تکیه بر توانمندی و قابلیت‌های هنرمندان یزدی در جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، فعالیت‌های هنری و ادبی متنوعی انجام دهد.

وی آموزش، تربیت و هدایت هنرمندان و نویسندگان جوان و خلاق را از اولویت‌های حوزه هنری استان برشمرد و بیان کرد: در این مرکز کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی هنر و ادبیات به صورت هفتگی در حال برگزاری است.

رئیس حوزه هنری یزد ضمن معرفی و ارائه تازه‌های نشر و تولیدات این نهاد در سال گذشته و امسال، توضیحاتی در رابطه با پدیدآورندگان این آثار که همه از شاعران و نویسندگان بومی استان هستند بیان کرد.

کوچک‌زاده همچنین در خصوص فرایند چاپ و انتشار کتاب و آثار در دست تولید این نهاد نیز گزارش ارائه کرد.

وی در بخش دیگر سخنان خود به برگزاری اولین جشنواره ملی «طراحی پوستر ۴۰ آیه زندگی» با محوریت خانواده، ازدواج و سبک زندگی اسلامی در یزد اشاره کرد و گفت: ۲۵ طراح گرافیک از یزد و استان‌های هم‌جوار به مدت ۳ روز در بخش کارگاه این رویداد هنری به خلق اثر خواهند پرداخت.

رئیس حوزه هنری استان با بیان اینکه آثار تولیدی در نمایشگاهی به تماشا گذاشته می‌شود، افزود: این جشنواره به‌زودی با مشارکت اداره کل ورزش و جوانان استان، حوزه هنری یزد و سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری یزد برگزار خواهد شد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد هم با اشاره به ظرفیت‌های خوب حوزه هنری بر استفاده از این ظرفیت در جهت پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان تأکید کرد.

فخرالسادات خامسی ‌هامانه افزود: در برنامه‌ها و طرح‌های این دفتر از کمک و همکاری حوزه هنری استان بیشتر استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه حوزه هنری آثار ارزشمندی به‌ویژه در زمینه تاریخ انقلاب اسلامی در یزد چاپ و منتشر کرده گفت: بی‌تردید ارزش و اهمیت این آثار تاریخی در سال‌های آینده بیشتر مشخص خواهد شد.

در این دیدار همچنین در خصوص همکاری دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با جشنواره «طراحی پوستر ۴۰ آیه زندگی» هماهنگی و رایزنی شد.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال