سه شنبه 29 مهر 1399
یادداشت مدیرعامل اسبق انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس؛

فیلم خوب و دامنه مخاطب مقدمه کار سالن‌های سینماست

محمدرضا شرف‌الدین
    -     کد خبر: 8488
    -     تاريخ انتشار : 1398/4/29|15:03
محمدرضا شرف‌الدین طی یادداشتی عنوان کرد: تولید فیلم خوب و افزایش دامنه مخاطب مقدمه سالن‌سازی و سینماسازی است. اگر این دو را داشته باشیم، یقینا در کنار بهمن سبز و سینماشهر بخش خصوصی هم ورود پیدا کرده و بر توسعه ناوگان سینمایی کشور سرمایه‌گذاری می کند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمدرضا شرف‌الدین تهیه‌کننده سینما و مدیرعامل اسبق انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، در یادداشتی به اهمیت لزوم همراهی ارتش و سپاه با موسسه بهمن سبز حوزه هنری برای ساخت سینما و تجهیز سالن‌های سینمایی از کار افتاده پرداخته است. وی در این یادداشت آورده است:

دو کار مقدمه سالن‌سازی و سینماسازی است، یکی تولید فیلم خوب و دیگری افزایش دامنه مخاطب. اگر این دو را داشته باشیم، یقینا در کنار بهمن سبز و سینماشهر بخش خصوصی هم ورود پیدا کرده و بر توسعه ناوگان سینمایی کشور سرمایه‌گذاری می‌کند.

من نه چپم و نه راستم و فقط انقلاب اسلامی را دوست دارم و برای همین متأسفم که می بینم گاهی سیستم فرهنگی از هوشیاری مردم می ترسد و فیلم های افتضاح و سخیف را رواج می‌دهد. منتج از این نوع نگاه اگر قرار باشد که در شهرستان ها و بخصوص شهرستان های کوچک سینماهایی برای نمایش آثار مبتذل ساخته شود، طبیعی است که صدماتی به فرهنگ آن مناطق می‌زند.

برای همین وقتی بهمن سبز تلاش می‌کند که سینماهای مخروبه شهرستان‌ها را بازسازی و مدرن کند. باید کنارش هم برنامه‌ریزی شود برای تولید محصولات فرهنگ‌ساز و نمایش آن‌ها در این سالن های تازه.

برای توسعه سالن‌سازی می‌بایست از ارگان‌هایی که سالن دارند هم خواست سالن‌هایشان را در اختیار نهادهای متولی سینما بگذارند. خیلی از سالن‌های اجتماعی و آمفی‌تئاترهای نهادها و سازمان‌های دولتی هستند که قابلیت این را دارند که فیلم پخش کنند و به اقتصاد سینما کمک کنند. مثلا ارتش بیش از هزار سالن دارد و همین طور است درباره سپاه و بنیاد شهید و دیگر ارگان‌ها.

این ارگان‌ها بیایند و برای کمک به دیده شدن آثار فرهنگی سینمای انقلاب سالن‌هایشان را در اختیار بهمن سبز قرار دهند تا پس از تجهیز شدن به ناوگان سینمایی کشور بپیوندند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال