دوشنبه 18 آذر 1398

«غسال‌خان» به بخش مسابقه جشنواره تئاتر استانی رسید

نمایش غسال خان
    -     کد خبر: 8453
    -     تاريخ انتشار : 1398/4/25|13:49
سرویس : استانها
تولید واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری قم، با رأی هیئت انتخاب بیست‌ویکمین جشنواره تئاتر استانی قم، به بخش مسابقه‌ این جشنواره راه یافت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، با رای هیئت انتخاب بیست‌ویکمین جشنواره تئاتر استانی قم، «غسال‎خان» نوشته بابک غلامی به کارگردانی رضا جعفری، تولید واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری قم به بخش مسابقه این جشنواره راه یافت.

«غسال‌خان» یکی از هفت نمایشی است که  از میان ۲۰ اثر نمایشی متقاضی حضور در این جشنواره، برای اجرای عمومی و رقابت در بخش مسابقه جشنواره که در آبان‌ماه ۱۳۹۸ برگزار می‌شود، انتخاب شده‌است.

«غسال‌خان» داستان قیام ستارخان سردار بزرگ مشروطه‌خواه ایرانی در سال ۱۳۲۶ علیه حکومت محمدعلی شاه است. در این میان شاه تبریز را به محاصره در آورده‌ است و سردار که با نقشه روس‌ها برای تسلط با ایران مواجه شده راهی تهران می‌شود.

سید محمدرضا پیغمبری، میثم رهوار، منصوره اسدی، فاطمه رشید، میلاد قره‌داغی، علی صبوری، علی‌محمد میرزایی و مهدی کاشی بازیگران این نمایش هستند. همچنین دستیار کارگردان این اثر نمایشی سید مهدی حسینی و طراح صحنه ابوالفضل زینلی است.

نمایش «غسال‌خان» که تمامی عوامل آن را هنرجویان کارگاه اولین تجربه تشکیل می‌دهند، طبق مقررات پیش از اجرا در جشنواره استانی، ۱۰ اجرای عمومی در شهر قم خواهد داشت.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال