دوشنبه 18 آذر 1398

جایزه هیئت داوران جشنواره فیلم FRAPA پرتغال به مستند «آشنگ» رسید

آشنگ
    -     کد خبر: 8452
    -     تاريخ انتشار : 1398/4/24|17:16
سرویس : استانها
مستند «آشنگ» از تولیدات واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان کرمان، تندیس و جایزه هیئت داوران جشنواره فیلم FRAPA پرتغال را به‌دست آورد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مستند «آشنگ» به کارگردانی محمدصادق اسماعیلی از تولیدات واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان کرمان جایزه دو هزار و پانصد دلاری و تندیس هیئت داوران در بخش تحقیق و پژوهش را در جشنواره فیلم FRAPA پرتغال کسب کرد.

این مستند علاوه بر این جایزه، موفق به گرفتن بورس تحصیلی رایگان در رشته سینمای این جشنواره نیز شد.

محمدصادق اسماعیلی پژوهش و کارگردانی، محمدحسین ملکی تهیه کنندگی، مهرداد اسکویی مشاور کارگردان، زانيار لطفی مدیر تصویربرداری، میثم شفیعی صدابرداری، عارفه رضامند پارسائی مدیر تولید، دانا کریم سنه تدوین، حسین قورچيان صداگذاری، حمیدرضا فتورچیان تصحیح رنگ، یاسمین مولایی عکاسی و مجتبی اسدی طراحی پوستر فیلم مستند «آشنگ» را بر عهده دارند.

فیلم مستند «آشنگ» به کارگردانی محمدصادق اسماعیلی درباره تعدادی زن است که در روستای مرزی ایران و پاکستان زندگی می‌کنند و همسرانشان به سودای یک زندگی اندکی آرام‌تر فریب قاچاقچیان را خورده و مواد مخدری را جابه‌جا کرده‌اند، اما به دام افتاده و محکوم به حبس ابد هستند و این زنان به تنهایی بار سنگین زندگی در آن منطقه محروم را به دوش می‌کشند.

محمدصادق اسماعیلی، دانش‌آموخته دانشگاه صداوسیمای تهران است که پایان‌نامه مقطع کارشناسی ارشد خود را با موضوع مستندسازی تک نفره دفاع کرده است. وی تاکنون فیلم‌های مستند و داستانی مختلفی را نویسندگی و کارگردانی کرده و در جشنواره‌های داخلی و خارجی متعددی حضور داشته و جوایز مختلفی من‌جمله تندیس بهترین فیلم از جشنواره منطقه‌ای سینمای جوانان ایران، دیپلم افتخار هفتمین جشنواره ملی فیلم دانشجویی کشور، جایزه مستند المپیاد دانشجویی هنر، دیپلم افتخار جشنواره فیلم فانوس و ... را کسب کرده و کارگاه‌های آموزشی متعددی را با موضوع فیلم‌سازی تک نفره و هنر مستقل برگزار کرده است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال