دوشنبه 16 تیر 1399

برنامه‌ریزی حوزه هنری تا سال ۱۴۰۴ تدوین شده است/ گام دوم انقلاب در اولویت برنامه‌ریزی

نشست استانی
    -     کد خبر: 8442
    -     تاريخ انتشار : 1398/4/24|12:56
سرویس : استانها
مدیرکل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری در سی‌وهفتمین نشست سراسری روسای مراکز استانی حوزه هنری در ارومیه بر نقش حوزه هنری به عنوان یک پایان دهنده موفق در اجرای طرح‌های فرهنگی خود در سطح جامعه تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مجید مصلحی مدیرکل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری ۲۲ تیرماه در سی‌وهفتمین نشست سراسری روسای مراکز استانی حوزه هنری در ارومیه بر نقش حوزه هنری به عنوان یک پایان دهنده موفق در اجرای طرح های فرهنگی خود در سطح جامعه تاکید کرد.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره بر برخی از موفقیت های حوزه هنری در رشد و توسعه فرهنگی جامعه اظهار داشت: حوزه هنری در بیشتر طرح‌های خود شروع کننده بسیار موفقی بوده ولی متاسفانه تمام کننده خوبی نبوده  است؛ نمونه بارز آن «جشنواره رویش» است. آنچه را که تکلیفمان است انجام می دهیم، اما باید شیوه خود را عوض کرده و اگر بخواهیم جامعه را اصلاح کنیم در مرحله نخست باید در اصلاح برنامه‌ها و اهداف خودمان بکوشیم.

مدیرکل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری تصریح کرد: گام دوم انقلاب اسلامی نظریه اجتماعی در راستای تمدن‌سازی اسلامی است. ما باید به دلیل ارتباطاتمان با هنرمندان جامعه به عنوان یکی از تاثیرگذارترین اقشار کشور، بایستی درک درستی از مفاهیم و پیام‌های گام دوم انقلاب داشته باشیم. «گام دوم انقلاب» بر پایه یک نظم انقلابی است که در آن شرایط ایجاد یک تمدن موفق و توسعه یافته اسلامی با کار و تلاش مستمر و پیگیری های لازم که باعث جوشش و حرکت مردم به سوی این تمدن اسلامی  باشد تحقق می یابد.

مصلحی ادامه داد:  مخاطبان اصلی «گام دوم انقلاب»  جوانان این مرز و بوم هستند که بایستی ضمن شناخت درست از گذشته سعی شود با ایجاد فرصت‌ها و ظرفیت‌های امیدبخش در کشور به سمت آینده گام بردارند و تمدن اسلامی را به شکلی نوین معرفی کنند.

اسماعیل آجرلو، معاون نظارت و ارزشیابی اداره کل امور استان های حوزه هنری، نیز در این نشست از برنامه‌ریزی حوزه هنری برای تهیه و اجرای برنامه میان‌مدت سه ساله فرهنگی در کشور تا سال ۱۴۰۴خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی میان‌مدت سه ساله فرهنگی از برنامه های حوزه هنری تا سال ۱۴۰۰ شمسی است در نظر داریم برای نظارت و ارزشیابی  بهتر فعالیت های حوزه های هنری کشور از سیستم «سلبی، ایجابی غیر متمرکز» استفاده کنیم.

وی افزود: معتقدیم استان‌ها دارای بلوغ فرهنگی هستند و می‌توانند برنامه‌های سالانه شان را در قالب اختیاراتی که به آن‌ها داده می‌شود خودشان تصویب و اجرا کنند و دیگر در انتظار تصویب برنامه در مرکز حوزه هنری نباشند.

 معاون نظارت و ارزشیابی اداره کل امور استان‌های حوزه هنری در بخش پایانی سخنان خود با تقسیم برنامه‌های اجرایی استان‌ها به سه بخش برنامه های معمول، حوزه ادبیات پایداری و برندسازی هنری بر اساس فرصت‌های فرهنگی و آداب و سنت های موجود در هر استان، بر تهیه نقشه راه فرهنگی برای آینده کشور در حوزه هنری تاکید کرد.

 سی‌وهفتمین نشست سراسری روسای مراکز استانی حوزه هنری با هدف بررسی اهداف و سیاست‌های حوزه هنری و همچنین رشد و توسعه برنامه‌های اجرای حوزه هنری در سراسر کشور  از بیست‌ودوم تا بیست‌وچهارم تیرماه سال جاری به میزبانی حوزه هنری آذربایجان غربی در ارومیه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال