شنبه 29 شهریور 1399
از۲۶ تیرماه با تدریس محمود حبیبی‌کسبی؛

اولین نشست کارگاه موسیقی شعر عروض و قافیه برگزار می‌شود

 کارگاه موسیقی شعر عروض و قافیه
    -     کد خبر: 8397
    -     تاريخ انتشار : 1398/4/19|16:30
اولین نشست «کارگاه موسیقی شعرعروض و قافیه» محمود حبیبی‌کسبی از چهارشنبه، ۲۶ تیرماه، ساعت ۱۷ در سالن کنفرانس مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نشست «کارگاه موسیقی شعر عروض و قافیه» محمود حبیبی کسبی از چهارشنبه، 26 تیرماه، ساعت 17 در سالن کنفرانس مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری برگزار می‌شود.

از علاقه‌مندانی که تاکنون نتواسته‌اند ثبت‌نام کنند، دعوت می‌شود تا پایان روزسه‌شنبه 25 تیر با مراجعه به بخش گارگاه‌های سایت maktabemehr.ir برای ثبت‌نام اقدام کنند.

درضمن، علاقه‌مندانی که موفق به ثبت نام اینترنتی نشده‌اند، و نیز هنرمندان، دانشجویان و خانواده شهدا و ایثارگران برای اخذ تخفیف حضوری به مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری مراجعه و اقدام به ثبت‌نام کنند.

محمود حبیبی کسبی، مدرس این کارگاه، در گفت‌وگو با سایت ادب فارسی درباره آنچه دراین کارگاه صورت می‌گیرد، گفت: در این کارگاه ادبی قرار است با زبانی علمی اما ساده و امروزی موسیقی شعر فارسی را بشناسیم و وزن و قافیه در قالب‌های مختلف را بیاموزیم.

شناخت اصولی علم عروض نه تنها بر هر شاعر سنتی‌سرا واجب است، بلکه شاعران نوپرداز را نیز در آهنگین کردن کلام یاری می‌کند. علاوه بر شعرا، مخاطبان و خوانندگان جدی شعر هم با شناخت علم عروض، در راه درست‌خوانی و تلذذ و تعمق در شعر قدم می‌گذارند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال