یکشنبه 18 خرداد 1399

اعلام فراخوان فروش آثار هنرهای تجسمی به نفع سیل‌زدگان در کشور کویت

فراخوان آثار تجسمی سیل مهربانی
    -     کد خبر: 8387
    -     تاريخ انتشار : 1398/4/18|14:41
سرویس : استانها
مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری خوزستان از اعلام فراخوان فروش آثار هنرهای تجسمی به نفع سیل‌زدگان با همکاری حوزه هنری خوزستان و گالری «وجهه کویت» خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمد باوی‌زاده بیان کرد: در حادثه سیل که برخی از استان‌های کشور از جمله خوزستان را درگیر و خسارات زیادی را به خانواده‌ها وارد کرد، با همکاری هنرمند کویتی «اسعد بناشی» هماهنگی‌های اولیه با مرکز هنرهای تجسمی برای صدور اولین فراخوان سیل مهربانی صادر شد.

مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری خوزستان، افزود: بعد از صدور فراخوان مجموعه‌ای از آثار هنرمندان کل کشور جمع‌آوری و برای کمک به سیل‌زدگان در گالری حوزه هنری به فروش رسید.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های حوزه هنری خوزستان، گالری «وجهه کویت» که از بزرگ‌ترین گالری‌های نیمه خصوصی کویت است، آمادگی خود را برای دعوت از مدیران حوزه هنری استان و ارسال آثار در تاریخ و زمان مشخص اعلام کرد که بنا شده فراخوانی به صورت استانی برای جمع‌آوری آثار منتشر شود.

وی با بیان اینکه در این راستا حوزه هنری استان‌های همدان و کرمانشاه نیز برای ارسال آثار خود اعلام آمادگی کردند، ادامه داد: فراخوان ارسال آثار هنری به صورت استانی تنظیم شده، ولی اگر استانی تمایل به شرکت در نمایشگاه دارد، محدودیتی نداریم.

باوی‌زاده، بیان کرد: در این نمایشگاه قرار است مجموعه آثار نقاشی، مجسمه‌سازی و آثاری که زمینه و قابلیت فروش داشته باشند با موضوع و تکنیک آزاد به نمایش گذاشته شود.

وی افزود: در نشستی که با انجمن مستقل طراحان گرافیک داشتیم، بنا شد کتاب فاخر به نام تصویرگران استان نیز در نمایشگاه به فروش گذاشته شود؛ این کتاب شامل ۲۱۵ اثر از ۱۲۰ هنرمند است که به دو زبان فارسی و انگلیسی به چاپ رسیده و در آن از بهترین تصویرگران پیش‌کسوت و معاصر استان و کشور یاد شده است.

باوی‌زاده عنوان کرد: برای برپایی این نمایشگاه، مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری کشور و سفارت دولت کویت در تهران با این واحد همکاری لازم را داشتند. 

شایان ذکر است، علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن‌های 09373894383 و 06133731313 تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال