شنبه 29 شهریور 1399

تولیدات حوزه هنری سمنان با رویکرد «گام دوم انقلاب» عرضه می‌شود

مصطفی حسینی
    -     کد خبر: 8382
    -     تاريخ انتشار : 1398/4/18|11:33
سرویس : استانها
سرپرست حوزه هنری استان سمنان گفت: رویکرد برنامه‌های سال ۹۸ این حوزه، تاکید بیشتر بر تولید محور بودن آثار هنری است که موضوع «گام دوم انقلاب» و شعار سال «رونق تولید» را نیز مدنظر داریم.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، مصطفی حسینی با اشاره به تولیدات حوزه هنری استان سمنان گفت: رویکرد برنامه‌های سال ۹۸ تاکید بیشتر بر تولید محور بودن آثار هنری است که موضوع «گام دوم انقلاب» و شعار سال «رونق تولید» را نیز در بحث تولیدات مدنظر داریم.

وی با بیان اینکه ۲۰ عنوان کتاب از حوزه هنری استان سمنان در نوبت چاپ انتشارات سوره مهر قرار گرفته اند، بیان کرد: مراحل تدوین این کتاب‌ها به اتمام رسیده و آماده چاپ بوده که کتاب خاطرات شهید دانشگر از جمله این کتاب‌ها است.

سرپرست حوزه هنری استان سمنان افزود: کتاب خاطرات «شهید عباس دانشگر» به قلم مومن دانشگر پدر شهید و محسن حسن‌زاده تالیف شده که خاطرات خانواده و دوستان شهید را در بر دارد.

حسینی همچنین به کتاب‌های منتشر شده حوزه هنری استان سمنان طی سال ۹۷ اشاره و بیان کرد: کتاب «بیست و چهار آینه» با موضوع دامغان و ۲۴ دوره قانون گذاری در مجلس شورای ملی، کتاب «در غبار خویش» که گزیده اشعار عبدالله صالحی سمنانی را در بر دارد، از جمله این کتاب‌هاست.

وی کتاب «تا بهشت» خاطرات شفاهی انقلاب اسلامی در منطقه رودبار دامغان، کتاب «کبوترنامه» مجموعه شعر سپید نوجوان، کتاب «سخنی از بی سخنی» بررسی روایت‌های تحول شخصیت در تذکره‌الاولیای عطار، کتاب «عطر سیب» مجموعه اشعار منتخب سوگواره عطر سیب را از دیگر کتاب‌های منتشر شده در سال ۹۷ برشمرد.

سرپرست حوزه هنری استان سمنان به تولیدات بخش‌های دیگر این حوزه اشاره کرد و افزود: در بخش تجسمی نیز هنرمندان در رشته عکس با حضور در چندین اردوی آموزشی در داخل و خارج از استان به عکاسی پرداختند که ماحصل آن برگزاری چند نمایشگاه گروهی از آثار هنرمندان استان در سال گذشته بود.

حسینی با بیان اینکه هنرمندان واحد هنرهای تصویری با تولید چند عنوان فیلم کوتاه و هنرمندان واحد کاریکاتور نیز با تولید کاریکاتورهایی در موضوعات مختلف به تولید اثر پرداختند، گفت: ساخت فیلم داستانی «تمام مریم‌ها» با مشارکت حوزه هنری استان سمنان و صداوسیمای مرکز سمنان از دیگر فعالیت‌ها و تولیدات این حوزه محسوب می شود.

وی بیان کرد: هنرمندان دفاتر تخصصی حوزه هنری استان در طول سال با شرکت و حضور در جشنواره‌های مختلف در سطوح مختلف، چه جشنواره‌هایی که حوزه هنری برگزار کننده آن است و چه سایر جشنواره‌هایی که توسط دیگر دستگاه‌های فرهنگی و هنری برگزار می‌شود به عناوین برتر دست می‌یابند، که همه ساله در هفته هنر انقلاب اسلامی از این هنرمندان برگزیده و برتر تقدیر به عمل می‌آید.

سرپرست حوزه هنری استان سمنان به برگزاری دوره‌های آموزشی و کارگاهی توسط دفاتر تخصصی حوزه هنری اشاره کرد و ادامه داد: هر ساله در راستای ارتقای سطح آثار و همچنین پیشرفت هنرمندان، کارگاه‌های مختلفی چون شعر، داستان و تاریخ شفاهی، عکاسی، فیلم‌نامه‌نویسی، تئاتر و پوسترسازی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال