پنج شنبه 14 آذر 1398

نمایشگاه آثار آینه‌کاری سیاوش طرزی برگزار می‌شود

آینه کاری
    -     کد خبر: 8329
    -     تاريخ انتشار : 1398/4/15|12:34
نمایشگاه آثار آینه‌کاری سیاوش طرزی با عنوان هنر آینه‌کاری در معماری ایران به همت مرکز معماری اسلامی حوزه هنری و با همکاری کاخ گلستان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نمایشگاه آثار آینه‌کاری سیاوش طرزی با عنوان هنر آینه‌کاری در معماری ایران به همت مرکز معماری اسلامی حوزه هنری و با همکاری کاخ گلستان برگزار می‌شود. این نمایشگاه ۱۸ تیرماه، در تالار شمس‌العماره ساعت ۱۵ با حضور جمعی از هنرمندان افتتاح خواهد شد.

سیاوش طرزی که پیش‌تر تالار شمس‌العماره و چند بنای با ارزش دیگر را مرمت کرده است، در این نمایشگاه آخرین آثار خود را به نمایش می‌گذارد.

به گفته این هنرمند، هدف از برگزاری نمایشگاه هنر آینه‌کاری در معماری ایران برای آشنایی بیشتر مردم با این هنر و نمایشی از ویژگی‌های پنهان هنر زیبای آینه‌کاری است.

سابقه آینه‌کاری در ایران به دوره ساسانی برمی‌گردد اما متاسفانه امروزه در دست فراموشی است و استاد کارانی همچون سیاوش طرزی به دنبال تلفیق این هنر با هنرهای روز ایران و جهان هستند تا ضمن پاسداشت هنر ایرانی بتوانند جلوه‌ای نو و کارآمد برای معماری امروز ایران باشند.

نمایشگاه آثار آینه‌کاری سیاوش طرزی ۱۸ تیرماه، در تالار شمس‌العماره ساعت ۱۵ با حضور جمعی از هنرمندان افتتاح و به مدت یک هفته در کاخ گلستان ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال