پنج شنبه 14 فروردین 1399
با حضور محمود پوروهاب؛

آیین رونمایی کتاب شعر «با تو هوا خوب است» برگزار می‌شود

 آیین رونمایی کتاب شعر «با تو هوا خوب است»
    -     کد خبر: 8322
    -     تاريخ انتشار : 1398/4/16|09:44
کتاب شعر «با تو هوا خوب است» شامل ۱۷ شعر برای گروه سنی نوجوان است، که یکشنبه ۱۶تیرماه با حضور شاعر این مجموعه، در حوزه هنری استان قم رونمایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت‌الله ناظری، سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان با بیان این مطلب گفت: «همدلی‌های کودکانه» عنوان برنامه‌های مشترک حوزه هنری کودک و نوجوان با سایر استان‌هاست که با رویکرد حمایت و تولید محتواهای غنی و تعامل بیشتر هنرمندان تهرانی و شهرستان‌های دیگر برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: این بار همکاری در برگزاری کارگاه فیلم‌نامه‌نویسی به شیوه نوین، و رونمایی از کتاب شعر «با تو هوا خوب است» به عنوان اثری ممتاز که در حوزه نوجوان منتشر شده، سبب همدلی کودکانه تهران و قم شد.

سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان با اشاره به رونمایی روز یک‌شنبه گفت: باید بپذیریم که شعر نوجوان هنوز جایگاه مناسب خود را در ادبیات پیدا نکرده و تعداد کتاب‌های نوجوانی که هر سال منتشر می‌شود بسیار کمتر از نیاز مخاطبان آن است؛ با این حال کتاب «با تو هوا خوب است» اثر استاد محمود پوروهاب، یکی از زیباترین کتاب‌های شعر در گروه سنی نوجوانان بود که تاکنون خوانده‌ام.

ناظری افزود: شاعر در این کتاب، مضمون را فدای قالب نکرده و در ۱۷ شعر این مجموعه به مخاطب خود تصویری تازه، فرصتی برای درنگ و اندیشیدن به دنیای پیرامونی ارائه داده است.

ناظری با بیان این مطلب که نوجوان باید حرف و دغدغه‌های متناسب با نوجوانی خود را در شعر پیدا کند، افزود: نوجوانی دوره خاصی از زندگی است و نوجوان هر لحظه به دنبال کشف تازه‌ای در جهان است. این پویایی و دغدغه در شعرهای کتاب «با تو هوا خوب است» با بیان صمیمی و بهره‌گیری از فضای سرشار از نشاط و عاطفه و با نگاهی خاص نوجوان جلوه پیدا کرده است.

گفتنی است، آیین رونمایی از کتاب شعر «با تو هوا خوب است» با حضور نویسنده در روز یک‌شنبه ۱۶ تیرماه و از ساعت ۱۷ در حوزه هنری استان قم به نشانی خیابان صفائیه، کوچه ۳۳ برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال