یکشنبه 22 تیر 1399

مسافر آستانه، زنگ افتتاح نمایش «زنان بیشه‌گل» را نواخت

نمایش زنان بیشه گل
    -     کد خبر: 8317
    -     تاريخ انتشار : 1398/4/13|14:04
عصر روز گذشته چهارشنبه ۱۲ تیرماه، نمایش «زنان بیشه‌گل» با حضور حسین مسافرآستانه؛ مدیر پردیس تئاتر تهران و نواختن زنگ آن توسط وی، اجرای خود را در تماشاخانه مهر حوزه هنری آغاز کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نمایش «زنان بیشه‌گل» به نویسندگی و کارگردانی مهیار هزارجریبی، اثر برگزیده شانزدهمین جشنواره «تئاتر مقاومت»، اجرای خود را از روز گذشته چهارشنبه 12 تیرماه در تماشاخانه مهر حوزه هنری و با حضور حسین مسافر آستانه؛ مدیر پردیس تئاتر تهران، کوروش زارعی؛ مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و جمعی از هنرمندان آغاز کرد.

زنگ آغاز اجرای این نمایش را حسین مسافر آستانه؛ مدیر پردیس تئاتر تهران نواخت و با اشاره به اینکه این گروه نمایشی فعال در استان همجوار زادگاهش یعنی مازندران است، گفت: باید بگویم که این گروه نمایشی و کارگردان آن از جمله مستعدترین جوانان پویا و فعال تئاتری در تئاتر استانی هستند که همواره درخشان و موفق در جشنواره و رویدادهای نمایشی حاضر شده‌اند.

وی ادامه داد: من برای این گروه تئاتری آرزوی موفقیت در جریان اجرای این نمایش می‌کنم و خوشحال هستم که حوزه هنری این چنین از گروه‌های تئاتر استانی برای بهتر دیده شدن قابلیت و ظرفیت‌های موجود در آنها، حمایت می‌کند.

مهیار هزارجریبی هم پس از پایان اجرای نمایش، اجرای آغازین نمایش «زنان بیشه‌گل» را به کوروش زارعی؛ مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری  تقدیم کرد و گفت: اگر نبود حمایت‌های این مسئول دلسوز و مهربان، به شخصه باید بگویم که اجرای این نمایش در یکی از تالارهای پایتخت میسر نشده و همچنان تولیدات تئاتر استانی در حاشیه باقی مانده و مطرح نمی‌شد.

وی همچنین در حاشیه نمایش به خبرنگار سایت صحنه گفت: ما فعالان عرصه تئاتر در شهرستان‌ها بیش از پیش نیازمند حمایت از سوی مسئولان مرکز  و متولیان اصلی عرصه تئاتر در ارشاد، حوزه هنری و سایر مراجع هستیم و اکنون بسیار خوشحالم که این امکان در این مقطع از زمان برای اجرای این نمایش در تهران فراهم شده است.

هزارجریبی در پایان گفت: محدود نشدن اجرای آثار شهرستانی در جشنواره‌ها و اجرای عمومی که به ویژه  در تهران برای آن در نظر گرفته می‌شود، علاوه بر افزایش اعتماد به نفس در میان گروه‌های نمایش شهرستانی، موجب می‌شود تا آنها نیز با استفاده از بازخورد تماشاگران و مسئولان مطرح تئاتری، تلاش کنند تا تولیدات خود را بیش از پیش به استانداردهای فنی و هنری تئاتر نزدیک کنند.

 یادآور می‌شود، اجرای نمایش «زنان بیشه‌گل» تا 26 تیرماه در تماشاخانه مهر حوزه هنری ادامه دارد و علاقه‌مندان جهت تهیه بلیط آن می‌توانند به سایت تیوال مراجعه کنند.

انتهای پیام

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال