دوشنبه 18 آذر 1398
نادر طالب‌زاده در گفت وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:

آمریکا امروز از انقلاب اسلامی می‌ترسد

چهارمین همایش بین‌المللی حقوق بشر آمریکایی
    -     کد خبر: 8314
    -     تاريخ انتشار : 1398/4/12|21:39
نادر طالب‌زاده، در حاشیه چهارمین همایش بین‌المللی حقوق بشر آمریکایی گفت: آمریکا امروز از انقلاب اسلامی می‌ترسد برای همین انرژی بسیاری را صرف سانسور و ایران‌ هراسی می‌کند. اگر ما بتوانیم بر همین مسیر حرکت کنیم و با شتاب بیشتر افکار عمومی جهان را تحت تاثیر قرار دهیم، موضع خود را از حالت منفعل به سمت فعال تغییر خواهیم داد.

نادر طالب زاده، فعال فرهنگی جبهه انقلاب اسلامی، در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری درباره درباره ظرفیت هنر در افشاگری حقوق بشر آمریکایی گفت: حقوق بشر آمریکایی یک پارادوکس است که به عمق فاجعه زیرپا گذاشتن حقوق بشر چه در خود آمریکا و چه در کشورهای هدف می‌پردازد. از همین رو باید تلاش مجدانه‌ای صورت گیرد تا بتوانیم این افشاگری را ماندگار، همیشگی و با یک ضرب‌آهنگ همه‌جایی کنیم. زمانی که یک پیام به شکل مستمر در فضای بین‌المللی منتشر شود، گوش‌های حق‌طلب این نجوا را شنیده و آن را بازنشر می کنند و این ظرفیت کلان در عرصه هنر محقق می شود. زمانی که یک آرمان به هنر بدل می‌شود جاودانه می‌شود.

وی درباره علت این که هنر انقلاب اسلامی گاه منفعلانه عمل می‌کند، گفت: غول‌های بزرگ رسانه‌ای و مافیای سنگین نمی‌گذارند جریانی بر خلاف نظر آن‌ها در جهان ساری و جاری شود. از همین رو باید تلاش کنیم از موضع منفعلانه خارج شویم. اگر یک اثر هنری خوب تولید شود و ارزش و جایگاه ممتازی داشته باشد، سانسور آن بسیار سخت می‌شود. گاه نمی‌توانند مانع از نادیده گرفتن آن شوند. ما نمونه‌های بسیاری را تجربه کرده‌ایم. از همین رو اگر با قوت بسیار با توکل بر خدا در عرصه هنر حرکت کنیم، شاهد خواهیم بود که از موضع منفعلانه خارج شده و به سمت تهاجم و افشای حقوق بشر آمریکایی پیش خواهیم رفت.

این فعال فرهنگی انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه ما باید مسیر طی شده را بررسی و نقاط ضعف خود را برطرف کنیم، تاکید کرد: ما در مسیر چهل ساله خود توانسته‌ایم به یک چارچوب هنری مستقل دست یابیم. اگر این موفقیت بارها تکرار شود یعنی ما در مسیر درست حرکت کرده‌ایم، اما برای نتیجه بخش بودن آن باید به گذشته بازگردیم، نقاط ضعف و قوت را شناسایی کنیم و بر اساس یک اصول علمی – هنری به سمت اثربخشی بیشتر بر جریان رسانه‌ای جهان پیش برویم. انقلاب اسلامی خار چشم دشمنان است. آمریکا امروز از انقلاب اسلامی می‌ترسد. برای همین انرژی بسیاری را صرف سانسور و ایران‌ هراسی می‌کند. اگر ما بتوانیم بر همین مسیر حرکت کنیم و با شتاب بیشتر افکار عمومی جهان را تحت تاثیر قرار دهیم، موضع خود را از حالت منفعل به سمت فعال تغییر خواهیم داد.

چهارمین همایش بین المللی حقوق بشر آمریکایی عصر امروز ۱۲ تیرماه ۱۳۹۸ با معرفی برگزیدگان خود در حوزه هنری برگزار شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال