یکشنبه 4 اسفند 1398

مقام اول جشنواره جهانی کاریکاتور سوریه به هنرمند لرستانی رسید

کاریکاتور آرش فروغی
    -     کد خبر: 8244
    -     تاريخ انتشار : 1398/4/5|12:50
سرویس : استانها
آرش فروغی کاریکاتوریست جوان لرستانی، با کاریکاتور چهره نخست‌وزیر رژیم غاصب صهیونیستی، رتبه نخست جشنواره جهانی کاریکاتور سوریه را کسب کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، آرش فروغی کاریکاتوریست جوان لرستانی توانست با کاریکاتور چهره نخست‌وزیر رژیم غاصب صهیونیستی رتبه نخست جشنواره جهانی کاریکاتور سوریه را از آن خود کند.

در این جشنواره بین‌المللی که هنرمندان ۵۰ کشور دنیا از جمله برزیل، آمریکا، ایتالیا، روسیه، اوکراین، چین، هند، ترکیه و پرتغال حضور داشتند، پس از آرش فروغی از ایران، اولیسس آرائوجو از برزیل و النا اسپینا از کلمبیا جایگاه های دوم و سوم را به‌خود اختصاص دادند.

آرش فروغی از جمله هنرمندان فعال در عرصه کاریکاتور چهره است که تاکنون توانسته است افتخارات گوناگونی را در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی برای کشور کسب نماید. مجموعه آثار این هنرمند با عنوان «ریفورم» سال گذشته توسط حوزه هنری لرستان به دو زبان فارسی و انگلیسی منتشر و رونمایی شد و از این هنرمند جوان تجلیل به‌عمل آمد. در این کتاب هنرمندان مشهوری مانند جیتت کاستانا از اندونزی، لوییس کارلوس فرناندز از برزیل، والتر توسکانو از پرو، برونو تس از فرانسه و جواد علیزاده و سید مسعود شجاعی طباطبایی از ایران در خصوص آثار این هنرمند سخن گفته و به نقد و بررسی آثار او پرداخته اند.

این کتاب در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است و علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه آن، بیشتر با آثار و دیدگاه‌های آرش فروغی آشنا شوند.

انتهای پیام/


 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال