سه شنبه 28 آیان 1398
سینا دلشادی:

هنرمند باید تحلیل سیاسی و اجتماعی داشته باشد

سینا دلشادی
    -     کد خبر: 8236
    -     تاريخ انتشار : 1398/4/4|16:41
سرویس : استانها
معاون اجرایی اداره کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری کشور، با کارکنان حوزه هنری خراسان جنوبی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سینا دلشادی در جمع کارکنان حوزه هنری استان عنوان کرد: هنرمند باید تحلیل سیاسی و اجتماعی داشته باشد، تفکر برجامی و اندیشه برجامی نسبتی با تفکر اسلامی و قرآنی و دینی ندارد.

معاون اجرایی اداره کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری کشور گفت: ما هر جایی که عقب‌نشینی کردیم در برابر دشمن ضربه محکمی خوردیم، اگر بخواهیم با دست فرمان دشمن جلو برویم وضعیت از آن چیزی هم که هست بدتر خواهد شد.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین وظایف حوزه هنری بر اساس همین تحلیل این است که آثار ما یادآور تخلف‌ناپذیری وعده‌های الهی باشد، یعنی اثری که ما خلق می‌کنیم، شعری که می سراییم، تئاتری که تولید می‌کنیم، فیلم کوتاه یا بلندی که می‌سازیم، اثر تجسمی و نمایشگاهی که برگزار می‌کنیم، اینها باید در ذهن مخاطب وعده‌ها و سنن الهی را زنده کند.
 
معاون اجرایی اداره کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری کشور با بیان اینکه امروز در شرایطی که ما در آن قرار گرفتیم و با توجه به بیانیه ای که در واقع رسم و خط ما را برای گام دوم انقلاب اسلامی نشان می دهد گفت: مسئولیت سنگینی بر دوش حوزه هنری گذاشته شده و آن هم پرداخت هنری به این بیانیه است.

دلشادی گفت: یکی از نمونه کارهایی را که امروز شاهد آن بودیم افتتاح نمایشگاه پوستر «طوفان شن» بود که ان‌شاءالله سایر اتفاقات که در حوزه‌های مختلف در رشته‌های مختلف باز با همین درایت و با همین بنیان‌های فکری و اعتقادی پیش رود. به طور کلی رویکرد حوزه هنری خراسان جنوبی در راستای اهداف جریان هنر متعهد و ارزشی است.

وی افزود: توزیع موضوعی کاری ما در حوزه هنری می‌بایست حوزه عادلانه باشد و لازم باشد بر اولویت‌های پنجگانه ای که ابلاغ شده، ما اگر اولویت انقلاب اسلامی را داریم از آن طرف هم سبک زندگی جهانی اسلامی را داریم، اگر اولویت دفاع مقدس را داریم، اولویت عدالت اسلامی و تمدن نوین اسلامی را هم داریم.

معاون اجرایی اداره کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری کشور گفت: ما می‌بایست ظرفیت‌های بومی خودمان را در خدمت اهداف متعالی به‌کار بگیریم.

وی بیان کرد: ظرفیت‌های بومی الزاما منظور معماری و ساخت و ساز یا گویش و زبان نیست. بیش از اینها ظرفیت‌های تاریخی مثل همین واقعه طبس مثل واقعه‌های انقلابی که نقل شده است می‌باشد که برای این ظرفیت‌های تاریخی و آن اولویت‌های سازمانی حوزه هنری، باید یک برآیند ترسیم کند که این برآیند حرکتی ما باشد.

دلشادی در پایان ضمن ابراز خرسندی از اینکه در جمع کارکنان حوزه هنری خراسان جنوبی حضور دارد و با گوشه ای از برنامه‌ها و فعالیت‌های این مرکز آشنا شد گفت: برای تک تک شما عزیزان آرزوی توفیق دارم.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال