سه شنبه 13 خرداد 1399
رییس بنیاد روایت فتح عنوان کرد:

«آسوده باش من ملکه هستم» هنر را به خدمت تفکر و آرمان‌ها آورده است

سیدمحمدیاشار نادری رییس بنیاد فرهنگی روایت فتح
    -     کد خبر: 8153
    -     تاريخ انتشار : 1398/3/28|15:24
سیدمحمدیاشار نادری در حاشیه بازدید از نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «آسوده باش من ملکه هستم» گفت: برپایی این نمایشگاه فی نفسه کار دقیق، درست و به هنگامی است که به همت مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری اتفاق افتاده است و در آن بار دیگر هنر در خدمت تفکر و آرمان‌ها قرار گرفته است.

 به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سیدمحمدیاشار نادری رییس بنیاد فرهنگی روایت فتح، برپایی نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «آسوده باش من ملکه هستم» را مصداق یک حرکت آفندی ارزشمند دانست و گفت: برپایی این نمایشگاه فی نفسه کار دقیق، درست و به هنگامی است که به همت مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری اتفاق افتاده است و در آن بار دیگر هنر در خدمت تفکر و آرمان‌ها قرار گرفته است. ما بر اساس مبانی دینی و مذهبی‌مان موظف هستیم در مقابل هر ظلمی در هر نقطه از دنیا واکنش نشان دهیم. 

نادری گفت: جنس کاری که در این نمایشگاه اتفاق افتاده و آثاری که در آن به نمایش درآمده است، از جنس روشنگری و تبیین است. فکر می‌کنم با توجه به مخاطب و جامعه هدفی که تعریف شده است،‌ این روشنگری به زیباترین روش ممکن رخ داده است.  

وی افزود: شاید ما اگر ساعت‌ها سخنرانی کنیم و صدها صفحه مقاله درباره یک پدیده یا اتفاق معین بنویسیم،‌ به اندازه یک تصویری که در این نمایشگاه به نمایش درآمده است اثرگذار نباشد.  بنابراین لازم است از مسئولین و دست اندرکاران برپایی این نمایشگاه که نسبت به چنین موضوعی احساس تعهد و دغدغه داشتند، تقدیر و تشکر شود.

او تاکید کرد: در ایامی که مصادف با جشن تولد ملکه است و اظهارنظرهای عجیب و غریبی که بعضا می‌شنویم؛ از جمله تامین هزینه های برگزاری جشن تولد وی توسط مردم ایران که در نوع خود بسیار عجیب و جالب است، بد نیست اینها به تاریخ خودشان رجوع و آن را مجددا مطالعه کنند تا به یاد بیاورند چه جنایت‌ها و خباثت‌هایی در حق مردم ایران مرتکب شده‌اند. مردم ما قحطی تاریخی‌ای که به واسطه خباثت آشکار دولت انگلستان در کشور اتفاق افتاد را فراموش نخواهند کرد. اتفاقی که در آن 9 میلیون نفر از مردم عزیز کشورمان جان خود را از دست دادند. دخالت‌ها و کارشکنی‌هایی که این دولت خبیث در طول 40 سال گذشته در پشت پرده نسبت به کشور ما مرتکب شده است، فراموش نشدنی است. 

رییس بنیاد روایت فتح گفت: ویژگی خاص دولت انگلستان این است که در پشت پرده رفتار می‌کند و رفتار عیان و روشنی ندارد اما در امور کشورها دخالت بی‌جا می‌کند. آنها باید بدانند که اکنون مردم ایران هم سطح سوادشان بالاتر رفته و هم سطح ادراک و تحلیلشان نسبت به مسائل مختلف افزایش پیدا کرده است. اکنون مردم ما بصیرتر شده‌اند و مسائل مختلف را دنبال و رصد کرده و نسبت به اتفاقاتی که در محیط پیرامونشان رخ می‌دهد واکنش نشان می‌دهند. 

نادری اضافه کرد:‌امروز فضای مجازی مرزها را درنوریده است و انگلیسی‌ها دیگر نمی‌توانند در پس پرده به رفتارهای کارشکنانه خود ادامه دهند؛ چراکه هرگونه سوء رفتاری از سوی آنها به زودی افشا و قابل رویت خواهد بود. 

وی در پایان خاطرنشان کرد: همان‌گونه که در آغاز کلام نیز اشاره کردم، کاری که دوستان هنرمند ما در نمایشگاه «آسوده باش من ملکه هستم» انجام داده‌اند، از جنس روشنگری، تبیین و بر اساس فرمایشات حضرت آقا عملی بهنگام است که در زمره حرکات آفندی طبقه‌بندی می‌شود. ما معمولا در مواجهه با مسائل فرهنگی رفتاری پدافندی بروز می‌دهیم اما اقدام هنرمندانه‌ای که در این نمایشگاه رخ داده است، مصداق یک حرکت آفندی ارزشمند است. ما در گام دوم انقلاب و در چهل و یکمین سال پیروزی نهضت شکوهمند اسلامی، به انجام چنین اقداماتی نیاز مبرم داریم و باید حرکت‌هایمان را به سمت حرکات آفندی جهت‌دهی کنیم.

علاقه‌مندان برای بازدید از نمایشگاه «آسوده باش، من ملکه‌ام» تا 5 تیرماه به گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به پل حافظ مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال