دوشنبه 27 آیان 1398
موفقیتی دیگر برای اساتید حوزه هنری زنجان؛

رمان «دوردست» برگزیده سومین دوسالانه ملی جایزه ادبی بوشهر شد

سومین دوسالانه ملی جایزه ادبی بوشهر
    -     کد خبر: 8130
    -     تاريخ انتشار : 1398/3/26|14:56
سرویس : استانها
«دوردست» اثر میثم نبی در بخش رمان‌های چاپ‌نشده سومین دوسالانه ملی جایزه ادبی بوشهر برگزیده شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، به نقل از دبیرخانه سومین دوسالانه ملی جایزه ادبی بوشهر، میثم نبی یکی از نویسندگان مطرح استانی و از اساتید کارگاه‌های داستان‌نویسی حوزه هنری زنجان برگزیده سومین دوسالانه ملی جایزه ادبی بوشهر شد.

سومین دوسالانه ملی جایزه ادبی بوشهر در دو بخش شعر و داستان منتشر شده و منتشر نشده، با حضور حسن میرعابدینی نویسنده و منتقد ادبی، طاهره شمشیری رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و بانوان شورای اسلامی شهر بوشهر و هیئت داوران دو بخش شعر و داستان و نویسندگان و شاعران ملی و استانی پنج‌شنبه‌ ۲۳ خردادماه در مجتمع فرهنگی بوشهر برگزار شد و در آیینی از برگزیدگان این جایزه پس از معرفی تجلیل به عمل آمد.

داوری این دوره دوسالانه ملی جایزه ادبی بوشهر در بخش داستان بر عهده فرشته احمدی، صمد طاهری، محمد کشاورز، حسن محمودی و محمدرضا صفدری بوده است.

در سومین دوره این رویداد بزرگ ادبی حدود ۱۵۰۰ اثر به دبیرخانه این رویداد ارسال شده است که به تفکیک بخش‌ها، ۵۳۹ اثر در بخش داستان کوتاه منتشرشده، ۵۷۱ شعر منتشرنشده، ۵۸ رمان منتشرنشده، ۶۷ رمان چاپ‌شده، ۷۰ مجموعه‌ شعر منتشرشده و ۱۴۵ مجموعه‌ شعر چاپ‌شده به دبیرخانه سومین دوسالانه ملی جایزه ادبی بوشهر ارسال شد که رمان «دوردست» میثم نبی از میان آثار رسیده توانسته است به عنوان رمان شایسته تقدیر برگزیده شود.

نویسنده در رمان «دوردست» با نگاهی تاریخی به واقعه انقلاب ۵۷ پرداخته و زندگی و روایت عاشقانه روزنامه‌نگار و نویسنده‌ای را در بحبوحه سال‌های انقلاب، نگارش کرده است. مجموعه داستان «دنیا در آغوش من است» و رمان «آلما» از دیگر آثار چاپ شده این نویسنده جوان زنجانی است.

گفتنی است، کارگاه داستان‌نویسی حوزه هنری زنجان در دو دوره مقدماتی و تکمیلی به همت واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری زنجان با حضور میثم نبی و علی جباری به‌عنوان مدرسین کارگاه در سال ۹۷ برگزار شد.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال