دوشنبه 27 آیان 1398

جعفری: «قصه‌های مامانی» نگاه خردسالان به محیط پیرامونشان را تغییر می‌دهد

«قصه‌های مامانی» لاله جعفری
    -     کد خبر: 8124
    -     تاريخ انتشار : 1398/3/26|13:05
نویسنده «قصه‌های مامانی» در مورد تازه‌ترین اثر خود گفت: این اثر مجموعه داستان‌های مستقلی است که به خردسالان ارتباط با محیط پیرامون را می‌آموزد تا از این راه خردسالان بتوانند نگاه ویژه‌ای درباره محیط پیرامونشان داشته باشند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، «قصه‌های مامانی» عنوان داستانی لاله جعفری برای خردسالان است که توسط سوره مهر معرفی می‌شود. جعفری درباره این مجموعه داستانی خود گفت: این اثر مجموعه داستان‌های مستقلی است که به خردسالان ارتباط با محیط پیرامون را می‌آموزد تا از این راه خردسالان بتواند نگاه ویژه‌ای درباره محیط پیرامونشان داشته باشند.
 
  وی ادامه داد: همه قصه‌های این مجموعه داستانی، چه از نظر حجم و چه به لحاظ پرداخت داستانی شبیه به هم هستند و تلاشم این بوده که وقتی بچه‌ها این داستان‌ها را می‌خوانند یک نوع نگاه جاندارانگارانه به اشیای پیرامونشان داشته باشند و بتوانند ارتباط نزدیکی با اشیاء و رویدادهای اطرافشان برقرار کنند.
 
 جعفری درباره تفکیک گروه سنی خردسال و کودک نیز گفت: متاسفانه ما مرزبندی مستقلی بین گروه سنی کودک و خردسال نداشته، همان اثری را که برای کودکان خوانش می‌کنیم برای خردسالان نیز در نظر می‌گیریم.
 

وی اضافه کرد: باید برای گروه کودک و نوجوان یک رکن دیگری به نام خردسال را بیفزایییم؛ زیرا نگاه به این گروه سنی همواره مغفول مانده است. جعفری در پایان با تاکید بر اهمیت تصویرگری در کتاب‌های کودک و نوجوان، گفت: «آنچه در وهله اول نظر کودک و حتی نوجوانان را به کتاب جلب می‌کند تصویرگری اثر است و متن بعد از آن برای آن‌ها مطرح است؛ از این نظر تاکید بر تصویرگری مناسب در انتشار آثار کودک و نوجوان بسیار مهم است.
 
 «قصه‌های مامانی» در 43صفحه، شمارگان 5000 نسخه و با قیمت هشت هزار تومان توسط سوره مهر منتشر شده است.
 
برای خرید نسخه چاپی کتاب که با نشان مهرک منتشر شده، لطفا اینجا را کلیک کنید.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال