شنبه 14 تیر 1399
مومنی شریف در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:

هنرمندان انقلابی نسبت به تحرکات سفارت انگلیس نمی‌توانند ساکت باشند

نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «آسوده باش، من ملکه‌ام»
    -     کد خبر: 8099
    -     تاريخ انتشار : 1398/3/22|12:19
رئیس حوزه هنری گفت: هنرمندان انقلابی نمی‌توانند نسبت به اتفاقات و برنامه‌های سفارت کشورهای غربی به‌ویژه انگلیس ساکت باشند.

محسن مومنی شریف در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، درباره نمایشگاه «آسوده باش، من ملکه‌ام» گفت: هنرمندان محترم با همت بسیار تلاش کردند که این نمایشگاه برگزار شود. من از همه این عزیزان به‌ویژه هنرمندان جوان قدردانم که نسبت به تاریخ کشور خود و مسائل مهم ایران اسلامی بی‌تفاوت نیستند. آن‌ها با خلق آثار خوبی که در نمایشگاه شاهد بودیم، حرف دل مردم را زدند و امیدوارم همچنان به این روشنگری خود ادامه دهند. همان‌طور که می‌دانید در آستانه تولد 93 سالگی ملکه انگلیس هستیم و اخیرا سفارت این کشور در ایران اعلام کرده است که می‌خواهد جشنی را با حضور ایرانی‌ها برگزار کند. این واقعا توهین‌آمیز است که برگزاری این جشن با پول ایرانی‌ها و با دعوت از عده‌ای می‌خواهد در سفارت انگلیس برگزار شود.

وی ادامه داد: نباید کسی نسبت به این اتفاقات بی‌تفاوت باشد؛ زیرا 300 سال است که این کشور دست به جنایات متعدد زده است و شرکت کردن در این مهمانی چشم‌پوشی و بی‌اعتنایی نسبت به خون‌های ریخته شده و اتفاقات تلخ است که در تاریخ ما کمتر به آن‌ها پرداخته شده. کسانی که در این جشن شرکت می‌کنند باید نسبت به ایرانی بودنشان شک کرد؛ زیرا این خیانتی بزرگ به کشور و هم‌وطنانشان است. ایرانی جماعت هیچ‌وقت خیانت‌های انگلیس را فراموش نمی‌کند. تاریخ ایران پر است از جنایات انگلیسی‌ها. به عنوان مثال، زمانی که پای انقلابیون مشروطه به سفارت انگلیس باز شد، انقلاب مشروطه منحرف گردید و بعدها از دل آن دیکتاتوری به نام رضاخان بیرون آمد که تا سالیان بسیار مردم ایران درگیر او بودند.

رئیس حوزه هنری تاکید کرد: به همه روشنفکران و کسانی که به سفارت رفت و آمد می کنند هشدار می دهیم که تجربه خوبی وجود ندارد. کسانی که به سفارت کشورهای غربی به‌ویژه انگلیس رفت و آمد می کردند، عاقبت به خیر نشدند. از همین رو باید مراقب باشند تا به مکر این روباه پیر گرفتار نشوند. هنرمندان نمی توانند نسبت به این اتفاقات چشم بپوشند. برای همین نسبت به این اتفاق واکنش نشان می دهند. امیدواریم مسئولین در دستگاه وزارت امور خارجه نسبت به تحرکات و اقدامات سفارت کشورهای غربی حساس باشند؛ زیرا تجربه تاریخی نشان می‌دهد که هیچ گاه نتایج مطلوبی از فعالیت این سفارت‌خانه‌ها حاصل نشده است.

مومنی شریف تصریح کرد: ما انگلیس را دشمن می دانیم. دوست ما نیست. متاسفانه سابقه تاریخی این‌ها پر است از خیانت‌های سیاه به ملت ایران. حوزه هنری بسیار استقبال می‌کند که این آثار در سطح شهر نیز در معرض دید عموم قرار گیرد. امیدواریم که شهرداری تهران نسبت به نمایش این آثار هماهنگی لازم را صورت دهد تا مخاطبین بیشتری از این آثار دیدن کنند.

علاقه‌مندان برای بازدید از نمایشگاه «آسوده باش، من ملکه‌ام» می‌توانند 21 خردادماه تا 5 تیرماه به گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به پل حافظ مراجعه کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال