سه شنبه 30 مهر 1398
بروجردی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حوزه هنری:

اهمیت هنر در دیدارهای بسیار امام خمینی(ره) و رهبری با هنرمندان مشهود است

اعظم بروجردی
    -     کد خبر: 8039
    -     تاريخ انتشار : 1398/3/13|13:33
اعظم بروجردی، نویسنده و کارگردان تئاتر، در آستانه سالروز ارتحال بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ایران گفت: کیفیت و کمیت اهمیت هنر از نگاه امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری را می‌توان در نشست‌های عمومی و خصوصی بسیار این دو بزرگوار با هنرمندان درک کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، اعظم بروجردی هنرمندی است که بسیاری از علاقه‌مندان به تئاتر و تلویزیون او را می‌شناسند. وی که فعالیت‌های بسیاری در تولید آثار دینی، مذهبی و انقلابی داشته است نگاه امام به هنر را بسیار مهم و ارزشمند می‌داند. بروجردی در همین راستا هم‌زمان با سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری گفت: بی‌شک نظر امام خمینی(ره) و تمامی اولیای الهی در مورد مقوله بسیار مهمی به نام هنر مشترک است؛ چرا که هنر عنصری است که به هر شکلی می‌تواند انسان را رشد و رو به کمال تعالی سوق دهد. اولیای الهی همچون امام، هنر را خوراکی شفابخش برای قد کشیدن معنویات آدمی می‌دانند. پس باید قدر آن را دانست و به‌خوبی به کار گرفت.

 

این نویسنده و کارگردان تئاتر برای اخطار در خصوص سوءاستفاده از هنر علیه جامعه ادامه داد: همچنان که هنر وسیله بسیار کاربردی و موثری در رشد و کمال جامعه جهانی است، می‌تواند بسیار مخرب و آسیب‌‌زننده باشد. به تعبیری هنر چاقویی دو لبه است که با یک لبه‌اش می‌توان بیماری را از مرگ نجات داد و با لبه دیگر می‌توان جنایتی هولناک را رقم زد.

 

بروجردی هنرمندان را سربازان جنگ فرهنگی و رسانه‌ای روز دنیا دانست و گفت: هنرمندان در رابطه مستقیم با امام خمینی(ره) به عنوان فرماندهان جنگ رسانه‌ای و سربازان فرهنگی انقلاب قرار دارند. هر هنرمند انقلابی با الگوبرداری از آرمان‌های امام خمینی(ره) باید برای جذب مخاطب و اثرگذاری روی آن مبارزه کند. این رویداد یکی از مهم‌ترین وظایف هنرمندان در قبال بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ایران است.

 

 وی افزود: کیفیت و کمیت اهمیت هنر از نگاه امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری را می‌توان در نشست‌های عمومی و خصوصی بسیار این دو بزرگوار با هنرمندان درک کرد. همچنان که دشمنان ملت و انقلاب اسلامی ایران سعی و تلاش بسیار در برقراری ارتباط با هنرمندان ما دارند.

 

بروجردی ادامه داد: هرگاه می‌خواهند حرف و نقلی باطل و دروغین را به خورد مخاطب دهند از جلوه‌های زیبایی استفاده می‌کنند تا بسیار خودنمایی کند. در حالی که حرف حق نیازی به این زرق و برق‌ها ندارد و حقانیت‌اش به تنهایی کافی است تا مخاطب را به سوی خود جذب کند. اما چگونگی جذب مخاطب به سوی حق را هنرمندان می‌توانند تعیین کنند و به کمک آن بیایند.

 

وی در پایان با اشاره به تازه‌ترین اثر نمایشی خود که با موضع انقلاب است، گفت: به‌تازگی نمایشی را با عنوان «از لوطی‌های چاله سیلابی تا...» با موضوع امام خمینی(ره) آماده کرده‌ام. این نمایش از یک محافظ ساختمانی تفریحی در دوره حکومت پهلوی آغاز می‌شود که برخلاف شغلش که جای ناپاکی است روحیه و ذات پاکی دارد. این لوطی با آغاز نهضت امام و پیروزی انقلاب عاشق امام خمینی(ره) می‌شود تا جایی که به عنوان یکی از فرماندهان عملیات‌های هشت سال دفاع مقدس به شهادت می‌رسد. شاهرخ ضرغام که به «حُر انقلاب» نیز معروف است نام این شهید بزرگوار است. شهیدی که زندگی خود را وقف امام خمینی(ره) می‌کند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال