پنج شنبه 19 تیر 1399
درجشنواره Dox on the Fox آمریکا؛

فیلم مستند «آشنگ» جایزه بهترین فیلم و فیلم‌برداری را از آن خود کرد

فیلم آشنگ
    -     کد خبر: 8013
    -     تاريخ انتشار : 1398/3/12|09:50
سرویس : استانها
زانیار لطفی، فیلم‌ساز کردستانی، جایزه بهترین فیلم‌برداری فیلم مستند «آشنگ» را در جشنواره بین‌المللی Dox on the Fox آمریکا از آن خود کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، فیلم مستند «آشنگ» به کارگردانی محمدصادق اسماعیلی درباره تعدادی زن است که در روستای مرزی ایران و پاکستان زندگی می‌کنند و همسرانشان به سودای یک زندگی اندکی آرام‌تر فریب قاچاقچیان را خورده و مواد مخدری را جابه‌جا کرده‌اند، اما به دام افتاده و محکوم به حبس ابد هستند و این زنان به تنهایی بار سنگین زندگی در آن منطقه محروم را به دوش می‌کشند.

فیلم «آشنگ» علاوه بر کسب عنوان بهترین فیلم‌برداری، جایزه بهترین فیلم این جشنواره را نیز از آن خود کرد.

این مستند ۳۰ دقیقه‌ای در جنوب شرق کرمان فیلم‌برداری شده است و در تولید علاوه بر زانيار لطفی به عنوان مدیر تصویربرداری، صدابردار: ميثم شفيعی، تدوینگر: دانا کريم‌، صداگذار: حسين قورچيان، مدیر تولید: عارفه رضامند‌ پارسائی، عکاس: ياسمين مولايی در کنار کارگردان محمد صادق اسماعیلی فعالیت داشته‌اند.

جشنواره Dox on the Fox، آوریل ۲۰۱۹ در شهر باتیویا ایالت ایلینوی برگزار شد و «آشنگ» به نمایندگی از ایران در این رویداد حضور داشت.

زانیار لطفی، متولد ۱۳۶۰ سنندج، فارغ‌التحصیل کارشناسی سینما (گرایش تدوین) دانشجوی ممتاز با رتبه عالی و کارشناسی ارشد سینما از دانشگاه هنر تهران است. وی که مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری استان کردستان بوده، به عنوان مدرس رشته فیلم‌سازی دانشگاه جامع علمی کاربردی فرهنگ و هنر سروش و دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد بازرگانی سنندج و حوزه هنری استان کردستان و انجمن سینمای جوانان ایران دفتر سنندج مشغول به فعالیت است و در سال ۹۷ به عنوان مدرس نمونه دانشگاه جامع علمی کاربردی فرهنگ و هنر سروش انتخاب شد.

تصویربرداری بیش از ۵۰ فیلم کوتاه مستند، داستانی و تله تئاتر از سال ۱۳۸۴ تاکنون و همکاری با شبکه‌های برون‌مرزی الکوثر، العالم و سحر به عنوان تصویربردار و تدوینگر از سال ۱۳۸۹ تاکنون در کنار مدیر تصویربرداری و کارگردان تلویزیونی بیش از ۳۰ برنامه مولتی کم و ترکیبی و تدوین بیش از ۴۰ فیلم کوتاه و بلند مستند، داستانی، تله تئاتر، سریال، تیزر و برنامه‌های ترکیبی تلویزیون بخشی از فعالیت‌های هنری این هنرمند فیلم‌ساز محسوب می‌شود.

ساخت و کارگردانی چهار فیلم کوتاه داستانی: نیمکت، آرامش در حضور دیگران، اندک جایی برای زیستن، لانک، نهست و دو فیلم مستندخواهر غریب و پوش کشی، انیمیشن بادبادک، از دیگر سوابق هنری وی محسوب می‌شود. لطفی عناوین مختلفی را از جشنواره‌های مختلف داخلی و بین‌المللی از آن خود کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال