پنج شنبه 19 تیر 1399

فراخوان حمایت از تولید تئاتر در حوزه هنری کرمان

فراخوان تئاتر
    -     کد خبر: 8011
    -     تاريخ انتشار : 1398/3/12|09:43
سرویس : استانها
حوزه هنری استان کرمان در جهت سیاست‌های تولیدی و حمایتی در سال ۹۸، با هدف حمایت از تولید آثار فاخر و ارزشمند نمایشی، فراخوان حمایت از تولید تئاتر را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، بابک دقیقی مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری استان کرمان عنوان کرد: گروه‌های نمایشی می‌توانند کلیه نمایشنامه‌های ایرانی و خارجی را که در چارچوب سیاست‌های فرهنگی و هنری حوزه هنری قابل تعریف باشند برای تولید در برنامه خود قرار دهند.

وی با اشاره به حمایت از تولید ۴ اثر نمایشی در این فراخوان بیان کرد: شورای تولیدی که منتخب از هنرمندان نمایش استان است، انتخاب آثار و همچنین نظارت بر روند تولیدی و اجرایی پروژه‌ها را برعهده خواهند داشت.

دقیقی افزود: حوزه هنری استان کرمان به منظور ارتقای سطح کیفی تولیدات نمایشی برای کارگردانان و بازیگرانی که آثارشان مورد حمایت قرار خواهد گرفت یک دوره کارگاه آموزشی برگزار می‌کند.

دقیقی با بیان اینکه هر اثر باید حداقل ۲۰ شب اجرای عموم داشته باشد و حوزه هنری از قبول کردن طرح یا ایده نمایشی معذور است و صرفا نمایشنامه مد نظر قرار می‌گیرد، عنوان کرد: به هر اثر نمایشی که در چارچوب طرح حمایتی قرار گیرد مبلغ یکصدوپنجاه میلیون ریال تعلق خواهد گرفت.

مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری استان کرمان با اشاره به اینکه ۲۰ درصد از عواید فروش نمایش‌ها متعلق به حوزه هنری خواهد بود بیان کرد: آخرین مهلت ارسال نمایشنامه‌ها بیستم خردادماه سال جاری است.

دقیقی در پایان با بیان اینکه متقاضیان بایستی یک نسخه از نمایشنامه به همراه فایل (لوح فشرده) نمایشنامه مذکور را به حوزه هنری تحویل دهند، گفت: علاقه‌مندان می‌توانند متون نمایشی خود را به نشانی دبیرخانه واقع در کرمان، خیابان امام خمینی(ره) کوچه شماره ۸، حوزه هنری استان کرمان واحد هنرهای نمایشی ارسال کنند و یا با شماره تلفن 32262670 -034 تماس بگیرند.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال