یکشنبه 15 تیر 1399

مومنی‌شریف: زبان فارسی، زبان تمدن نوین اسلامی است

محسن مومنی شریف
    -     کد خبر: 7976
    -     تاريخ انتشار : 1398/3/5|14:13
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی گفت: زبان فارسی، زبان تمدن نوین اسلامی، معارف اهل بیت(ع)، انقلاب اسلامی و زبان دوم جهان اسلام است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محسن مومنی شریف در جلسه شورای اداری خراسان رضوی با اشاره به دغدغه و نگرانی رهبر انقلاب درباره وضعیت فعلی زبان فارسی که در دیدار با اهالی فرهنگ و ادب به آن اشاره داشتند، گفت: استان خراسان خاستگاه زبان فارسی و فردوسی بزرگ است. فردوسی کسی است که اگر نبود، حافظ و سعدی و زبان فارسی امروز را نداشتیم. لذا شایسته است که در جمع مسئولان استان خراسان رضوی بر این نگرانی مقام معظم رهبری تاکید کنم.

وی افزود: زبان هر ملتی از مولفه‌های اصلی آن ملت است و وقتی زبان دستخوش تغییر می‌شود به تعبیر حضرت آقا سرنوشت آن ملت در دسترس بیگانگان قرار می‌گیرد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی ادامه داد: البته زبان فارسی فراتر از این است؛ چرا که زبانِ تمدن نوین اسلامی، معارف اهل بیت(ع)، انقلاب اسلامی و بی‌شک زبان دوم جهان اسلام است.

مومنی بیان کرد: اقبال لاهوری با وجود اینکه زبان مادری اش زبان اردو است اما برای بیان اندیشه‌های خود زبان فارسی را برمی‌گزیند، اما متاسفانه ما امروز با این زبان به خوبی برخورد نکردیم.

وی با بیان اینکه بی‌اهتمامی دانشگاه‌ها و رسانه‌های ما سبب رو به فرسایش رفتن زبان فارسی شده است، گفت: رهبر انقلاب در آن جلسه از بنده و وزیر ارشاد، آقای صالحی، خواستند در این زمینه اقدامات جدی داشته باشیم که در این راستا جلساتی با رئیس سازمان صدا و سیما داشته و نشست‌ها را با حضور دکتر حداد عادل و وزیر ارشاد ادامه می‌دهیم اما همه ما و به ویژه استان خراسان رضوی نیز در این رابطه مسئول هستیم.

انتهای پیام/

 

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال