یکشنبه 22 تیر 1399

آجرلو: حرکت رو به جلو حوزه هنری استان اردبیل مشهود است

اسماعیل آجرلو
    -     کد خبر: 7949
    -     تاريخ انتشار : 1398/3/4|12:04
سرویس : استانها
معاون برنامه ریزی، نظارت و ارزشیابی اداره کل امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری گفت: حرکت رو به جلو حوزه هنری استان اردبیل در این چند سال اخیر مشهود است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، اسماعیل آجرلو در جلسه با رئیس و کارکنان حوزه هنری استان اردبیل بیان کرد: اتفاق‌های خوبی در حوزه هنری استان اردبیل در جریان است و این حوزه توانسته در برگزاری برنامه‌های مختلف از جمله هنرواره ملی انقلاب اسلامی، روایت ایرانی کارنامه قبولی کسب کند.

معاون برنامه‌ریزی، نظارت و ارزشیابی امور استان‌ها و مجلس حوزه هنری گفت: امور استان‌ها از امسال رویه و رویکرد جدیدی را در پیش می‌گیرد و تا ۱۴۰۰ برنامه سه‌ساله‌ای را تدوین کرده است که به‌زودی به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

آجرلو افزود: قرار است در این رویکرد استان‌ها علاوه بر کارهای مبنایی و عادی که همه‌ساله برگزار می‌کنند، در موضوع و برند خاصی تمرکز کنند. هر استانی یک رویداد خاصی را اجرا می‌کند و بقیه استان‌ها در آن موضوع خاص به استان مربوطه مراجعه می‌کنند. از کارهای کوچک پرهیز و برنامه‌ها به صورت ملی و بین المللی برگزار می‌شود و برای اجرای این برنامه‌ها، بودجه کشوری هم تعلق می‌گیرد.

اسماعیل آجرلو بیان کرد: از این به بعد، تقسیم‌بندی استان‌ها از بین می‌رود و استان‌ها و واحدهای هنری با هم مقایسه نمی‌شوند، بلکه بر اساس کاری که باید انجام دهند، سنجش می‌شوند و در این بین هر استانی که رشد بیشتری داشته باشد، بودجه بیشتری هم می‌گیرد و اردبیل نیز این پتانسیل و استعداد را دارد تا در یکی از اولویت‌ها و برنامه‌های مبنایی حوزه هنری، برند و نماد باشد.

آجرلو در پایان گفت: از امسال برنامه‌های واحدهای هنری به صورت شش ماهه و یک‌ساله ثبت می‌شود و کل برنامه‌ها سامان پیدا می‌کند.

در ابتدای این جلسه امیر رجبی رئیس حوزه هنری استان اردبیل ضمن معرفی کارکنان حوزه هنری استان اردبیل، گزارشی از عملکرد چندساله این حوزه را ارائه کرد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال