سه شنبه 24 تیر 1399

«ذبح» بهترین فیلم جشنواره استونی شد

فیلم کوتاه ذبح
    -     کد خبر: 7948
    -     تاريخ انتشار : 1398/3/5|14:37
سرویس : استانها
نوزدهمین جشنواره بین‌المللی «سینمای بی‌سابقه» استونی دو جایزه به سینمای کوتاه ایران داد که در این میان فیلم «ذبح» از تولیدات حوزه هنری کردستان توانست جایزه بهترین فیلم را از آن خود کند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، جشنواره بین‌المللی سینمای بی‌سابقه استونی جایزه بهترین فیلم کوتاه خود را به «ذبح» به کارگردانی آکو زندکریمی و سامان حسین‌پور اهدا کرد.

همچنین فیلم «عبور از پل» ساخته محمد خلیلی توانست لوح سپاس داوران این جشنواره را کسب کند.

فیلم کوتاه «ذبح» داستان مردی به نام قاسم را روایت می‌کند که برای گذران یک زمستان سخت، مجبور می‌شود که گاوش را بفروشد و آن را ذبح کند، اما پسر خانواده از این تصمیم پدر ناراحت می‌شود و گاو را فراری می‌دهد.

این فیلم از تولیدات مشترک حوزه هنری کردستان و انجمن سینمای جوانان دفتر سنندج است و تاکنون در ده‌ها جشنواره ملی و بین‌المللی حضور داشته و جوایزی متعددی نیز کسب کرده است.

آکو زندکریمی و سامان حسین‌پور بالغ بر ۱۰ سال است که فعالیت سینمایی دارند و جمعا ۱۲ فیلم کوتاه داستانی را نوشته و کارگردانی کرده‌اند که در این میان فیلم کوتاه «ذبح» را به صورت مشترک نوشته و کارگردانی کرده‌اند.

شایان ذکر است که فیلم کوتاه «ذبح» در اورامانات کردستان فیلم‌برداری شده است. این فیلم تاکنون در کشورهای: بلغارستان، هلند، آلمان، هند، صربستان، دانمارک، اسکاتلند، آرژانتین، آمریکا، مصر، ایتالیا، روسیه، مراکش، کلمبیا، فیلیپین و ایران به اکران عمومی گذاشته شده است.

نوزدهمین دوره جشنواره سینمای بی سابقه استونی از ۱۶ تا ۱۹ ماه می (برابر با ۲۶ تا ۲۹ اردیبهشت) در استونی برگزار شد.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال