سه شنبه 17 تیر 1399

هم‌اندیشی هنرمندان با رئیس دانشگاه یاسوج برای راه‌اندازی دانشکده هنر

احمد عریان
    -     کد خبر: 7946
    -     تاريخ انتشار : 1398/3/4|12:05
سرویس : استانها
دومین جلسه هم‌اندیشی هنرمندان حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد با رئیس دانشگاه یاسوج به منظور تاسیس دانشکده هنر در این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، دراین نشست رئیس حوزه هنری بر ضرورت راه‌اندازی دانشکده هنر در استان کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد و گفت: این استان تنها استانی است که دانشگاه‌های آن از داشتن دانشکده هنر و رشته‌های هنری محروم است.

شریف اسلامی بیان کرد: جوانان زیادی در این استان وجود دارند که به دلیل نبود این مهم، زمینه شکوفایی آن‌ها وجود ندارد.

وی افزود: اگر جوانان و علاقه‌مندان به رشته‌های هنری بتوانند تحصیلات آکادمیک  داشته باشند و مهارت‌های هنری را کسب کنند، زمینه اشتغال‌زایی آن‌ها همواره فراهم می‌شود و کمتر منتظر فرصت‌های شغلی در ادارت دولتی می‌شوند.

رئیس دانشگاه یاسوج هم نیز در این نشست راه‌اندازی دانشکده هنر در این استان را از نیازهای مهم فرهنگی دانست و قول مساعد داد تا تمام تلاش خود را برای تاسیس و راه‌اندازی این دانشکده در دانشگاه یاسوج به‌ کار گیرد.

احمد عریان عنوان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد از ظرفیت‌های زیادی برخوردار بوده و ضروری است که هنرمندان رشته‌های مختلف پای کار بیایند و در راستای شکوفایی این ظرفیت‌ها تلاش کنند.

در ادامه طرحی که توسط هنرمندان حوزه هنری استان آماده شده بود بررسی شد و تمام ابعاد کیفی و کاربردی برخی از شاخه‌های هنری از جمله گرافیک، صنایع دستی و بوم‌گردی مورد توجه قرار گرفت.

همچنین درباره بعضی از ظرفیت‌های این رشته‌های کاربردی در استان از حیث ورود دانش‌آموزان هنرستان‌ها و همچنین تعداد دانشجویان و فارغ‌التحصیلان این رشته‌ها بحث و گفت‌وگو شد که در نهایت بعد از بیانات و جمع‌بندی مسئولان و رئیس دانشگاه یاسوج مقرر شد کارگروهی در این خصوص تشکیل و نتایج حاصله از جلسات تخصصی این کارگروه جهت نتیجه‌گیری به وزارت علوم ارسال شود که منتج به راه‌اندازی رشته‌ها شود.

انتهای پیام/

 
 

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال