یکشنبه 15 تیر 1399

فعالیت‌های حوزه هنری یزد در تولید کتاب ارزشمند است

کوچک زاده
    -     کد خبر: 7942
    -     تاريخ انتشار : 1398/3/1|16:06
سرویس : استانها
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان فعالیت‌های حوزه هنری یزد در زمینه تولید آثار هنری به‌ویژه کتاب را ارزشمند دانست.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمدصادق کوچک‌زاده در دیدار با مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان با اشاره به فعالیت‌ها و برنامه‌های حوزه هنری گفت: تولید آثار فاخر هنری و ادبی به‌ویژه کتاب یکی از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های این نهاد است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته موفق به چاپ و انتشار ۷ کتاب با موضوعات مختلف شدیم، افزود: «سالار تکریت»، «شاعر درباری»، «پاییز تبسم»، «تا صبح بسوزد»، «آشیان آسمان»، «توپ طلایی» و مجموعه شعر طنز «قندچین» (گزیده اشعار طنزپردازان یزدی) از جمله این آثار است که سال ۹۷ توسط انتشارات سوره مهر منتشر و روانه باز کتاب شد.

رئیس حوزه هنری استان ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز به‌رغم کمبود کاغذ و مشکلات حوزه نشر، دو کتاب دیگر از نویسندگان یزدی در این مرکز منتشر شده است.

کوچک‌زاده، مجموعه ۲ جلدی «دهم فروردین» (تحلیلی بر تاریخ انقلاب اسلامی یزد) نوشته جواد بهبودزاده در بیش از ۱۶۰۰ صفحه و کتاب نمایشنامه «کاکوتی» اثر کرامت یزدانی با موضوع دفاع مقدس را از تازه‌های نشر این نهاد در فصل بهار برشمرد.

وی اهمیت ادبیات فارسی و هویت‌بخشی آن را یادآور شد و بیان کرد: اگر در زمینه ادبیات و زبان فارسی غفلت شود فرهنگ و هویت ما دچار لطمه خواهد شد.

رئیس حوزه هنری یزد با بیان اینکه نتیجه کار فرهنگی و هنری سال‌ها بعد مشخص می‌شود گفت: باید ظرفیت‌ها، مفاخر و ادبای شهر و دیارمان را بشناسیم و به نسل جوان معرفی کنیم تا با هویت و پیشینه خود بیشتر آشنا شوند.

کوچک‌زاده به استعدادها و قابلیت‌های هنرمندان و نویسندگان یزدی اشاره و عنوان کرد: اگر از این قشر به خوبی حمایت شود، شاهد خلق آثار ارزشمند بیشتری در عرصه فرهنگ، هنر و ادب استان خواهیم بود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان هم با اشاره به اهمیت و نقش هنر در جامعه گفت: هنرمندان می‌توانند با خلاقیت و ابزار هنری روحیه امید و نشاط را در جامعه افزایش دهند.

علی نمازی با بیان اینکه هر چه کار فرهنگی انجام شود باز هم کم است، افزود: باید با فرهنگ‌سازی در راستای بالندگی و ارتقای جامعه حرکت کنیم؛ زیرا جامعه تشنه کار فرهنگی فاخر است.

وی با تأکید بر اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی به خصوص در بین خانواده‌ها گفت: اقدامات و فعالیت‌های حوزه هنری استان در زمینه خلق آثار هنری به‌ویژه تولید و انتشار کتاب، حرکتی مؤثر و ارزشمند است که باید تداوم داشته باشد.

در این دیدار که محمد شریفی ذی‌حساب حوزه هنری یزد هم حضور داشت، تعدادی از آثار تازه منتشر شده این نهاد به مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان معرفی و اهدا شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال