سه شنبه 17 تیر 1399

بازدید جانباز ۸۰ درصد دفاع مقدس از حوزه هنری استان اردبیل

ناصر دستاری
    -     کد خبر: 7940
    -     تاريخ انتشار : 1398/3/1|16:06
سرویس : استانها
در آستانه سالروز آزادسازی خرمشهر، ناصر دستاری جانباز سرافراز دفاع مقدس، در بازدید از حوزه هنری استان اردبیل در نشستی صمیمی با کارکنان و جمعی از هنرمندان حوزه شرکت کردند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امیر رجبی رئیس حوزه هنری استان اردبیل، در جریان بازدید سردار ناصر دستاری از حوزه هنری استان اردبیل، ضمن قدردانی از رشادت‌ها و فداکاری‌های شهدا و جانبازان دوران دفاع مقدس گفت: ما هر چه داریم از زحمات و ایثارگری شما عزیزان است. شما حق بزرگی بر گردن تک تک ما دارید و سال‌هاست که به خاطر سربلندی مملکت، زحمت جسمی را متحمل می‌شوید.

رجبی افزود: دیدار شما توفیق بزرگی است برای حوزه هنری اردبیل و کارکنان آن و باعث افزایش روحیه همه ما می‌شود و امیدوارم که بتوانیم از حضور شما انرژی و درس لازم را بگیریم.

رئیس حوزه هنری استان اردبیل ادامه داد: یاد و نام شهیدان و جانبازان، جامعه را در برابر هرگونه آسیب و خطر احتمالی بیمه می‌کند و امروز ترویج و انتشار فرهنگ ایثار و شهادت در بین جوانان یکی از مهم‌ترین وظایفی است که بر دوش هنرمندان قرار دارد.

سردار ناصر دستاری نیز در این دیدار گفت: امروزه دیگر جنگ سخت و فیزیکی جواب نمی‌دهد و شما هنرمندان و کارکنان حوزه هنری به عنوان نیروهای انقلاب باید بتوانید با تولیدات هنری مناسب و ارزشی در برابر دشمنان مملکت از کیان این سرزمین دفاع کنید.

وی افزود: حوزه هنری در طول این سال‌ها توانسته به‌خوبی با تولید کارهای ارزشی و انقلابی در حیطه‌های مختلف هنر مخصوصاً ادبیات پایداری دین خود را به انقلاب و کشور ادا کند و بنده از طرف خودم و جانبازان استان از کلیه شما عزیزان تشکر می‌کنم.

گفتنی است، سردار ناصر دستاری تنها جانباز قطع نخاع گردنی شمال‌غرب کشور است که در محله تازه‌شهر اردبیل به دنیا آمده و به دلیل علاقه وافر به ورزش، به ژیمناستیک و تکواندو روی می‌آورد و بعد از اخذ دیپلم با دیدن یک خبر در روزنامه در مورد تجاوز ارتش بعثی عراق به مناطق اشغالی کشور برای دفاع از کیان و ناموس اسلامی میهن، به جبهه می‌شتابد و مدت‌ها در گردان‌های مختلف به جهاد می‌پردازد.

ایشان در حالی که به همراه نیروهای حفاظت مهمات عازم مأموریت بوده، در اثر اصابت گلوله توپ دشمن و ترکش‌های حاصله، به درجه رفیع جانبازی نائل و از ناحیه گردن قطع نخاع می‌‌شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال