شنبه 14 تیر 1399

هنرمندان با سلاح تقوا در راستای تعالی جامعه اسلامی قدم بردارند

آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی
    -     کد خبر: 7915
    -     تاريخ انتشار : 1398/2/30|16:33
سرویس : استانها
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: تقوا مهم‌ترین سلاح در مسیر تعالی است و انتظار می‌رود اصحاب فرهنگ و هنر با تجهیز خویش به این سلاح ارزشمند به هدایت فکری جامعه همت گمارند.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی به مناسبت فرارسیدن میلاد فرخنده کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) در جمع اصحاب فرهنگ و هنر کردستان عنوان کرد: انسان با بهره‌مندی از تقوا بر خودش تسلط پیدا می‌کند و می‌تواند منشأ برکات باشد.

وی افزود: افکار شیطانی در بین هر قشری نفوذ کند خطرناک است. لذا خداوند متعال ابتدا بر خودسازی انسان‌ها تاکید کرده است تا با بهره‌مندی از توشه تقوا در برابر افکار شیطانی مقاومت کند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: قرآن برنامه سعادت‌بخش برای انسان‌هاست و تمامی نیازهای بشر در قرآن آمده است.

حسینی‌شاهرودی افزود: هنر یکی از وجه‌های قرآن بوده و بسیاری از زوایای هنری قرآن هنوز برای ما ناشناخته است.

وی بیان کرد: مدیران و مسئولان باید نسبت به مشکلات جامعه و دغدغه‌های مردم احساس مسئولیت کنند.

حسینی‌شاهرودی همچنین به جایگاه ویژه هنرمندان در رشد جامعه و هدایت افکار مردمی اشاره کرد و گفت: هنرمندان هم باید در خصوص تعالی جامعه احساس مسئولیت کنند.

وی گفت: تقوا مهم‌ترین سلاح در مسیر تعالی است و انتظار می‌رود اصحاب فرهنگ و هنر با تجهیز خویش به این سلاح ارزشمند به هدایت فکری جامعه همت گمارند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه سخنان خود از عدم امید به دشمنان اشاره کرد و گفت: دشمن چیزی جز زور سرش نمی‌شود و باید با تجهیز امکانات و مقاومت همه جانبه در برابر توطئه‌های آنان ایستادگی کنیم.

حسینی‌شاهرودی افزود: تقوا بزرگ‌ترین سلاح در برابر دشمنان است و با بهره‌مندی از تقوا می‌توانیم از قدرت لایزال الهی بهره‌مند شویم.

وی بیان کرد: نباید هیچ‌گاه اجازه دهیم که دشمنان از لحاظ علمی بر ما مسلط شوند؛ چرا که این امر آسیب‌های بسیاری را به دنبال دارد.

در ابتدای این مراسم یک اثر هنری از هنرمند خوش‌نویسی وریا هاشمی به آیت الله حسینی شاهرودی اهدا شد و از کتاب شعر «خه به ر ناپرسی» امجد ویسی تولید حوزه هنری استان کردستان رونمایی شد.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال