شنبه 14 تیر 1399

منویات رهبری نقشه راه حوزه هنری در پیشبرد برنامه‌های فرهنگی و هنری است

امین مرادی
    -     کد خبر: 7914
    -     تاريخ انتشار : 1398/2/30|16:32
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری کردستان گفت: منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص کردستان نقشه راه ماست، اما متاسفانه برخی از مسئولان تنها بر روی پلاکارد به این منویات توجه کرده‌اند و در عمل چیزی از آنان نمی‌بینیم.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، امین مرادی شامگاه یک‌شنبه ۲۹ اردیبهشت به مناسبت فرارسیدن میلاد فرخنده کریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی(ع) در دیدار اصحاب فرهنگ و هنر استان با نماینده ولی فقیه در استان کردستان بیان کرد: بهره‌‌برداری از پردیس سینمایی بهمن، راه‌اندازی سینما و دفتر شهرستانی حوزه هنری در بیجار، اجرای نشست تخصصی و محفل فرهنگی و ادبی از جمله برنامه‌های حوزه هنری انقلاب اسلامی در کردستان بوده است.

وی رونمایی از چهار عنوان کتاب در قالب مجموعه دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان، انجام مقدمات چاپ ۱۰ مجموعه فرهنگ و مطالعات پایداری، تجلیل از نخبگان حوزه خوش‌نویسی، رونمایی از دو نمونه کتابت کامل قرآن حکیم اثر استاد علی اظرف زانیار در کنار آماده‌سازی ۶ عنوان دیگر از دانشنامه برای چاپ تا پایان سال به عنوان دیگر فعالیت‌های حوزه هنری نام برد.

مرادی همچنین از آغاز پروژه ساخت یک مجموعه سینمایی در شهر سقز خبر داد و گفت: حوزه هنری با بضاعت کم مادی تمام توان خویش را  برای ارتقای هنر متعهد و انقلابی در کردستان به کار خواهد گرفت.

رئیس حوزه هنری کردستان گفت: منویات رهبر معظم انقلاب نقشه راه حوزه هنری بوده و این نهاد انقلابی تمام امکانات خود را در این مسیر برای حمایت از اصحاب فرهنگ و هنر استان به کار خواهد گرفت.

وی با اشاره به سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری در اردیبهشت‌ماه ۸۸ به استان بیان کرد: معظم‌له استان کردستان را استان هنر و فرهنگ عنوان فرمودند، اما متاسفانه برخی از مسئولان تنها بر روی پلاکارد به این منویات توجه کرده‌اند و در عمل چیزی از آنان نمی‌بینیم.

در ادامه این دیدار نیز جمعی از شعرا و ادبای کردستانی اشعار و قطعه‌های ادبی را بیان و تعدادی دیگر از هنرمندان بخش‌های مختلف به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص وضعیت فرهنگی و هنری استان پرداختند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال