چهارشنبه 30 مرداد 1398

حماسه‌نگاران کوچک؛ روایت رنگارنگ کودکان از داستان‌های شاهنامه

نمایشگاه نقاشی شاهنامه
    -     کد خبر: 7875
    -     تاريخ انتشار : 1398/2/25|12:23
سرویس : استانها
نمایشگاه گروهی نقاشی «حماسه‌نگاران کوچک» با موضوع تصویرسازی داستان‌های شاهنامه به قلم و هنر کودکان و نوجوانان مشهدی در نگارخانه اشراق حوزه هنری خراسان رضوی در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در این نمایشگاه حدود ۴۰ اثر از جمعی از کودکان و نوجوانان ۸ تا ۱۴ ساله خراسانی (سحر میرزازاده، سحر مخبر، زهرا پرنداخ، آرمیتا گلی، عرفان لطفی، امیرحسین رضازاده و کوروش دلاور) به مربی‌گری مریم صدر، به نمایش گذاشته شده‌ است.

این هنرمندان جوان در آثار خود داستان‌هایی نظیر هفت خوان رستم، زال و سیمرغ، رستم و سهراب، اکوان دیو، جنگ سهراب و گردآفرید، رستم و اسفندیار، گذر سیاوش از آتش و... را به تصویر کشیده‌اند.

مریم صدر که مسئولیت مربی‌گری این هنرمندان کوچک را برعهده داشته است، در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بیان کرد: پاتوق کودک حوزه هنری خراسان رضوی از تابستان ۹۴ آغاز به کار کرده است و ایده تصویرسازی داستان‌های شاهنامه از حدود یک سال‌ونیم پیش مطرح شد که با استقبال بچه‌ها همراه بود.

وی ادامه داد: اوایل اشعار شاهنامه را به زبان ساده در کلاس برای بچه‌ها تعریف می‌کردم و آن‌ها نیز شروع به اتود زدن می‌کردند و من از زیبایی طرح‌های آن‌ها شگفت‌زده شدم. بنابراین تصمیم گرفتیم کار را به‌طور جدی‌تر دنبال کنیم و آثار آنان به صورت نمایشگاه گروهی نقاشی ارائه شود.

گفتنی است، نقل هفت خوان رستم توسط نقالان نوجوان کسری ملائک صفت، محمد پارسا خلیلی، سپهرداد اکبری و امیرعلی شکفته از دبستان عابس (ناحیه ۷ آموزش و پرورش مشهد) و به مربی‌گری خانم شکفته از ویژه‌برنامه‌های افتتاحیه این نمایشگاه بود.

نمایشگاه «حماسه‌نگاران کوچک» تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه ادامه دارد و علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید در دو نوبت صبح و عصر، از ساعت ۱۰ تا ۱۳ و ۱۷ تا ۱۹ به نگارخانه اشراق حوزه هنری خراسان رضوی (واقع در بلوار هاشمیه، بین هاشمیه ۲۰ و ۲۲) مراجعه کنند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال