چهارشنبه 30 مرداد 1398

تهیه کننده مازندرانی به «کَن» می‌رود

مهدی اکبری
    -     کد خبر: 7863
    -     تاريخ انتشار : 1398/2/24|11:51
سرویس : استانها
مهدی اکبری، تهیه کننده، فیلم‌ساز و رئیس انجمن فیلم‌سازان شمال به «جشنواره فیلم کن» می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، هفتادودومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کن (14 تا 24 مِی 2019) در فرانسه برگزار می‌شود.

مهدی اکبری، تهیه کننده و فیلم‌ساز مازنی که چندی پیش در آکادمی سینمایی رم ایتالیا موفق به دریافت گواهینامه فیلم‌سازی شد، به همین اعتبار، به عنوان مهمان ۷۲اُمین دوره «جشنواره فیلم کن» راهی فرانسه خواهد شد.

وی همچنین طی مصاحبه کوتاهی یکی از انگیزه‌های خود را حضور در کارگاه‌های تخصصی و بازار فیلم کن اعلام کرد و گفت: تعدادی از فیلم‌های تازه تولید شده در استان مازندران را برای ارائه و یا نمایش در بخش‌های جنبی بازار و نمایشگاه به همراه خواهد داشت.

مهدی اکبری، فیلم‌ساز و تهیه کننده که تولید ۲۵ فیلم کوتاه، ۳ اثر بلند سینمایی و تعدادی اثر مستند در کارنامه دارد و همکاری‌های تولیدی نیز با حوزه هنری مازندران داشته است، تاکنون در جشنوارهای مختلف ملی و بین‌المللی از جمله کشورهای آلمان، هلند (آمستردام)، سوئد، هند، روسیه، لهستان، نیجریه و... حضور یافته و در برخی موارد جوایزی را کسب کرده است که از آن جمله می توان به مستند «سورت» اشاره داشت.

شایان ذکر است که جشنواره فیلم کن به عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای سینمایی جهان  از ۲۴ اردیبهشت آغاز به کار کرده و ۴ خرداد با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان می‌دهد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال