چهارشنبه 30 مرداد 1398
سینا دلشادی:

حرکت جوانان در دفاع حرم از جلوه‌های اعجاز الهی بوده است

دلشادی
    -     کد خبر: 7858
    -     تاريخ انتشار : 1398/2/24|11:33
سرویس : استانها
رئیس حوزه هنری مازندران در محفل «حماسه غریب» که به مناسبت سالگرد حماسه خان طومان شد به ابعاد و انگیزه‌های حرکت مدافعان حرم در دفاع از حریم ولایت پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، سینا دلشادی در ویژه‌برنامه «حماسه غریب» که به مناسبت سالگرد حماسه خان طومان در این نهاد برگزار شد، با عنوان کردن این نکته که سال گذشته پیشنهاد تولید اثر هنری مکتوب با محوریت حماسه و شهدای خان طومان را  با برخی نهادها مطرح ساختیم بیان کرد: بنا به دلایلی در سال گذشته این درخواست مورد قبول واقع نشد (البته یکی از مهم‌ترین دلایل محرمانه بودن این جریان بود) و امسال هم بنابه خواسته خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم، هزینه ویژه‌برنامه اردیبهشت مقاومت مازندران (به مناسبت سالگرد حماسه خان طومان) به سیل زدگان استان اختصاص یافت، اگرچه این حرکت بسیار قابل تحسین است ولی این از مسئولیت و وظیفه مسئولان استان در قبال شهدای مدافع حرم به‌ویژه شهدای خان طومان کم نمی‌کند و انتظار می‌رفت امسال در شهر و استان برنامه هایی (البته صرفه جویانه) اما در شأن این عزیزان طراحی و اجرا شود.

وی با ابراز این نکته که حماسه خان طومان واقعا غریب مانده و به ابعاد مختلف آن هنوز کاملا پرداخته نشده، گفت: این وظیفه هنرمندان است که با هنر خود رسانه ای شوند تا این واقعه را از این غربت درآورده و به جامعه معرفی کنند.

رئیس حوزه هنری مازندران تاکید کرد: شاید ظاهر قضیه قابل دسترسی تر باشد اما مهم، پرداختن به عمق و ابعاد درونی این اتفاق است که تعدادی جوان که نه انقلاب و  نه دفاع مقدس را تجربه کردند و نه حضرت امام (ره) را دیده اند و بیانات ایشان را شنیده اند، چه می شود که با این انگیزه به فرمان ولایت در جبهه حق علیه باطل حاضر می شوند و  جان بر کف به دفاع از حریم ولایت می پردازند و  با ارزش ترین داشته خود را در محک و آزمون قرار می دهند و مهم‌ترین معامله را (این قوم کربلایی) با خدای خود می کنند.

دلشادی افزود: این جریان تحت تاثیر کلام و خط و مشی تعیین شده توسط امام راحل و خود دفاع مقدس (به عنوان معجزه ای که امروز تجلی پیدا کرد) بوده است و این حرکت جوانان در دفاع حرم از جلوه‌های اعجاز الهی بوده که به برکت انقلاب اسلامی و دفاع مقدس رخ نمود. ریل‌گذاری‌ای که توسط حضرت امام خمینی (ره) انجام شده و به‌وسیله مقام معظم رهبری (مد ظله) ادامه یافت.

این مقام مسئول در پایان سخنان خود با اشاره به احساس وظیفه حوزه هنری در برابر رزمندگان و شهدای مدافع حرم ابراز امیدواری کرد که در آینده این قبیل محافل (هرچند کوچک)، انگیزه ای برای برداشتن گام‌های جدی و بزرگ از سوی همه سازمان‌ها و دستگاه‌های مسئول در مسیر بازشناسی این رشادت‌ها، تجلیل و تکریم مجاهدت‌های فرزندان غیور این سرزمین باشد.

همچنین در ادامه این نشست «علی فردی» از جانبازان جوان و بازماندگان واقعه خان طومان، به روایت خاطراتی از آن رخداد و رشادت های رزمندگان مدافع حرم  و سیر معنوی آنان در عرصه نبرد حق علیه باطل پرداخت و سپس شاعران حاضر در برنامه به خوانش اشعاری با موضوع شهدای مدافع حرم و حماسه خان طومان پرداختند.

شایان ذکر است که محفل شعر و خاطره «حماسه غریب» از سری برنامه‌های واحد آفرینش‌های ادبی حوزه هنری مازندران بوده است که با موضوع شهدای مدافع حرم و حماسه خان طومان به مناسبت سالگرد این رخداد برگزار شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال