سه شنبه 17 تیر 1399

سفر به ایران، در پایتخت فرهنگی اوکراین

نمایشگاه عکس سفر به ایران
    -     کد خبر: 7849
    -     تاريخ انتشار : 1398/2/22|13:50
سرویس : استانها
آثار رضا عیسی‌پور عکاس اردبیلی و هنرمندان دیگر در گالری گری‌بومن شهر لویو اوکراین با عنوان «سفر به ایران» به نمایش درآمد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، آثار رضا عیسی‌پور عکاس اردبیلی در گالری گری‌بومن شهر لویو اوکراین به نمایش درآمد.

رضا عیسی‌پور در خصوص نمایشگاه هنری اوکراین بیان کرد: گالری گری‌بومن شهر لویو، سالانه حداقل ۱۲ نمایشگاه با تمرکز بر فرهنگ و تنوع ملل و با تکیه بر آثاری از هنرمندان کشورهای مختلف برگزار می‌کند.

وی با اشاره به اینکه این نخستین حضور هنرمندان ایرانی در گالری گری‌بومن است، افزود: آثاری از هنرمندان ایرانی در چهار رشته نقاشی‌خط، ویدئو آرت، هنرهای چند رشته‌ای و عکاسی با عنوان «سفر به ایران» در پایتخت فرهنگی اوکراین به نمایش گذاشته شده که تاکنون مورد استقبال پرشور مردم و هنرمندان این کشور قرار گرفته است.

عیسی‌پور به عنوان سفیر عکاسی معاصر ایران در این رویداد، ادامه داد: با بررسی آثار و رزومه و میزان شناخت نماینده و مدیر گالری، تعدادی از هنرمندانی که در خارج از مرزهای کشور نیز فعالیت‌ هنری آن‌ها شناخته شده است، منتخب و آثاری از آن‌ها با مضمون معرفی ایران در حوزه‌های مختلفی نظیر فرهنگ و هنر، جاذبه‌های گردشگری و زندگی اجتماعی این دیار گردآوری و به نمایش گذاشته شد.

وی که مجموعه‌ای از آثار خود را در معرض دید علاقه‌مندان و مراجعان این نمایشگاه قرار داده است، عنوان کرد: نمایشگاه عرضه و فروش «بازدید از ایران» با آثاری از محمد بررنگی، محمد مهدی راضی، سید رسول معرک‌نژاد و مهدی مصطفی‌نژاد تا ۱۴ خرداد سال جاری در گالری بنیاد گری‌بومن دایر خواهد بود.

گفتنی است، رضا عیسی‌پور با بیش از ۱۳۰ حضور در فستیوال‌های ملی و بین‌المللی، حدود ۶۰ جایزه ملی و بین‌المللی را از آن خود کرده است که از آن جمله می‌توان: کسب رتبه اول بهترین عکس جشنواره بین‌المللی عکاسی فوتولمور آمریکا، رتبه اول بهترین مجموعه عکس جشنواره و دریافت بورسیه کارشناسی ارشد رشته هنر دانشگاه ویستولا ورشو لهستان، دیپلم افتخار از کلوپ عکس ام جی فتو لهستان، منتخب ارائه پروژه فتواینیستالیشن در فستیوال جهانی اکو آرت نروژ، منتخب نمایش پروژه عکاسی «دریاچه من گم شده است» در نهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر در موزه هنرهای معاصر، نفر اول نخستین سوگواره ملی عاشورایی جلوه عاشقی منطقه آزاد انزلی و... را نام برد. وی در بیش از ۲۰ نمایشگاه گروهی عکس در داخل و خارج از کشور حضور داشته است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال