سه شنبه 17 تیر 1399

کارگاه نقاشی کودک در حوزه هنری اردبیل برگزار شد

کارگاه نقاشی کودک
    -     کد خبر: 7816
    -     تاريخ انتشار : 1398/2/17|11:49
سرویس : استانها
داستان قرآنی کشتی نوح (ع) در کارگاه نقاشی کودک حوزه هنری استان اردبیل به تصویر کشیده شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، آرام علایی مربی کارگاه نقاشی خلاق کودک حوزه هنری استان اردبیل بیان کرد: در فصول مختلف این کارگاه‌ها برخی داستان‌های کوتاه برای کودکان قصه‌گویی ‌می‌شود تا پیش‌زمینه‌ای در ذهن آن‌ها ایجاد شود و پس از آن دریافت ذهنی خود را نقاشی می‌کنند.

در این فصل از کارگاه نیز به ماجراهای قرآنی پرداخت می‌شود که جلسه قبل به ماجرای کشتی نوح(ع) اختصاص داشت و کودکان آنچه را که در ذهن خود داشتند به روی کاغذ آوردند.

علایی گفت: نقاشی کودکان فعالیتی است که پیوسته در حوزه هنری استان اردبیل مورد استقبال خانواده‌هاست و در پایدارسازی اعضای این مرکز نیز تاثیر زیادی دارد.

مربی کارگاه نقاشی خلاق کودک حوزه هنری استان اردبیل اضافه کرد: تحقیقات نشان می‌دهد کودکان در فرهنگ‌های مختلف نه تنها در جزئیات طراحی سبک، بلکه در استراتژی‌های اولیه نیز متفاوت هستند.

فرهنگ، نقش اساسی در توسعه نماد‌های نهادینه دارد. همچنین می‌تواند یک ابزار ارتباطی باشد. کودکانی که هنوز توانایی کافی برای بیان لغات انتزاعی ندارند، از روش‌های ارتباطی مانند نقاشی استفاده می‌کنند.

آرام علایی افزود: معنویت بُعد جدانشدنی انسان است كه به زندگی او رونق، معنا و حیات واقعی می‌بخشد و فرارونده بوده و انسان را به افراد دیگر، طبیعت و هستی متصل می‌كند. ما به عنوان متوليان تربيتی، باید تصاویری را در معرض ديد كودك قرار دهيم كه نه تنها آثار سوء اخلاقی نداشته باشد، بلكه در جهت شكوفايی فطرت كودك باشد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام در کارگاه نقاشی خلاق حوزه هنری استان اردبیل به واحد آموزش حوزه هنری واقع در اردبیل، میدان سرچشمه، کوی شمس، روبه‌روی آزمایشگاه شفا، مرکز آموزش حوزه هنری مراجعه و یا با شماره تلفن 33243000 تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال