چهارشنبه 30 مرداد 1398

۸۰ عنوان کتاب در حوزه هنری کودک و نوجوان منتشر می‌شود

حوزه هنری کودک و نوجوان
    -     کد خبر: 7814
    -     تاريخ انتشار : 1398/2/17|11:13
معاون فرهنگی حوزه هنری کودک و نوجوان گفت: ۸۰ عنوان کتاب در دست انتشار داریم که بیشتر آن‌ها مجموعه شعر و داستان است.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حمید حسین‌زاده معاون فرهنگی حوزه هنری کودک و نوجوان بیان کرد: در حوزه داستان ۱۵ مجموعه شعر و در حوزه داستان ۵۰ اثر جدید از هنرمندان صاحب‌نام و فعال کشور در زمینه کودک و نوجوان داریم که در نوبت چاپ قرار دارند.

وی ادامه داد: همچنین ۹ رمان، ۲ نمایش‌نامه و ۴ اثر پژوهشی هم در دست چاپ داریم که امیدواریم امسال این آثار به بازار نشر برسند.

حسین‌زاده با اشاره به روند تولید این آثار گفت: آثار در دو سطح از سوی این مجموعه پذیرفته می‌شوند؛ ابتدا آثاری که نویسندگان از سراسر کشور برای کارشناسان ما می‌فرستند و از سوی دیگر آثاری که هنرمندان به واسطه ارتباط با دبیران بخش‌های مختلف به حوزه هنری کودک و نوجوان ارائه می‌دهند.

وی ادامه داد: این آثار دریافتی ابتدا از سوی دبیران مورد بررسی قرار می‌گیرد و آثار برگزیده بار دیگر در شورای تولید کارشناسی می‌شود، پس از تایید این شورا، با نویسندگان قرارداد امضا می‌شود و آثار برگزیده برای انتشار در اختیار انتشارات سوره مهر قرار می‌گیرند.

حسین‌زاده با بیان این مطلب که تاکید حوزه هنری کودک و نوجوان تولید آثاری با دو محوریت انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است، افزود: ما در حوزه شعر تجربیات ویژه‌ای داشتیم؛ از جمله ارتباط مستمر با ۱۵۰ شاعر که در فضای مجازی حلقه‌ای ایجاد کردند و مجموعه «۳۰ شعر، ۳۰ شاعر» از دل آن طراحی و اجرایی شد.

وی گفت: تاکنون ۱۰ جلد از این مجموعه برای انتشار آماده شده و در اختیار سوره مهر قرار دارد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال