جمعه 9 اسفند 1398

«امیردل‌ها» در یاسوج رونمایی شد

امیر دلها
    -     کد خبر: 7805
    -     تاريخ انتشار : 1398/2/16|13:19
سرویس : استانها
یادواره تنها امیر شهید کهگیلویه و بویراحمد و رونمایی از کتاب «امیر دل‌ها» با حضور جانشین معاونت فرهنگی، تبلیغی و دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در یاسوج برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، این آیین با حضور امیر ابراهیم گلفام جانشین معاونت فرهنگی، تبلیغی و دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح، سرهنگ جهانگیر انصاری جانشین فرمانده سپاه فتح، شریف اسلامی رئیس حوزه هنری استان، سرهنگ امیر عباس آسمند مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سرهنگ خردمند مسئول کنگره شهدای استان و جمعی از مدیران و خانواده‌های شهدا در محل کنگره شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

در این مراسم ابراهیم پناهی از ذاکران اهل بیت به مرثیه‌سرایی پرداخت و پس از آن نیز امیر گلفام و سرهنگ انصاری مطالبی را در خصوص ترویج فرهنگ ایثار شهادت و خاطراتی از دوران دفاع مقدس بیان کردند.

در این آیین از پدر امیر شهید حسن‌زاده با اهدای لوح سپاس تجلیل شد و پس از آن نیز از کتاب «امیر دل‌ها» رونمایی شد.

کتاب «امیر دل‌ها» شامل زندگی‌نامه و یادداشت‌های امیر شهید همت‌علی حسن‌زاده است که توسط  قربانعلی حسن‌زاده (برادر شهید) گردآوری و به اهتمام الله‌کرم عباسی تالیف شده است.

این کتاب با مشارکت حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد، کنگره سرداران و شهدای استان تولید و توسط انتشارات فتح دنا با تیراژ یک هزار جلد به چاپ رسیده است.

شهید همت‌علی حسن‌زاده فرزند بمانعلی در سال ۱۳۴۵ در قاسم‌آباد جلیل از توابع بویراحمد دیده به جهان گشود و در تاریخ هفتم فروردین سال ۶۵ در خط شلمچه در یک ستیز بی‌امان با کفر جهانی به‌ خاک و خون غلتید و به سوی حق شتافت.

انتهای پیام/
 

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال