یکشنبه 4 اسفند 1398

برگزاری ویژه‌برنامه فرهنگی هنری برای هزاران کودک مناطق سیل‌زده لرستان

جشن پایان تحصیل لرستان
    -     کد خبر: 7792
    -     تاريخ انتشار : 1398/2/15|16:24
سرویس : استانها
با مشارکت حوزه هنری لرستان، ویژه‌برنامه فرهنگی هنری جشن پایان تحصیلی با حضور کودکان مناطق سیل‌زده لرستان در پلدختر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، ویژه‌برنامه فرهنگی و هنری کودکان مناطق سیل‌زده لرستان با مشارکت حوزه هنری لرستان در شهرستان پلدختر برگزار شد.

در این برنامه که صبح روز شنبه ۱۴ اردیبهشت با مشارکت حوزه هنری لرستان، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آموزش و پرورش ناحیه پلدختر و خیرین مردمی برگزار شد، هزاران نفر از کودکان مناطق سیل‌زده گرد هم آمدند و لحظات مفرحی را با اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در کنار والدین خود سپری کردند.

امیدی‌پور، رئیس حوزه هنری لرستان، با اعلام این خبر گفت: حوزه هنری لرستان پس از وقوع سیل در لرستان اقدام به برگزاری برنامه‌های گلریزان و اجرای موسیقی خیریه در تهران و برخی استان‌ها کرد که مهم‌ترین این برنامه‌ها روز ۷ اردیبهشت با اجرای خیریه استاد علیرضا افتخاری و حضور خیرین مردمی در تالار اندیشه حوزه هنری در تهران برگزار شد.

رئیس حوزه هنری لرستان افزود: از محل عایدات این برنامه‌های فرهنگی، بخشی از هزینه برگزاری ویژه‌برنامه فرهنگی و هنری کودکان مناطق سیل‌زده تامین شد که با حضور هزاران نفر از کودکان این مناطق در شهرستان پلدختر برگزار شد.

امیدی‌پور توجه به کودکان و حضور هنرمندان در مناطق سیل‌زده را موجب دلگرمی مردم این مناطق، ایجاد روحیه نشاط و از بین رفتن فضاهای یاس‌آلود ناشی از خسارات روانی این‌گونه حوادث دانست و افزود: در این برنامه علاوه بر اجرای برنامه‌های نمایش و اجرای سرود توسط هنرمندان مرتبط با حوزه هنری لرستان برای هرکدام از کودکان یک پک هدیه شامل لوازم تحریر، لوازم ورزشی و بازی‌های سرگرم کننده تهیه و به بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ کودک مناطق سیل‌زده اهدا شد.

حوزه هنری لرستان بخش‌های محتوایی برنامه شامل بخش‌های نمایش و سرود را آماده کرده و مبلغ ۳۶۰ میلیون ریال برای تهیه پک هدایای کودکان مناطق سیل‌زده از محل عایدات برنامه‌های خیریه فرهنگی برگزار شده توسط حوزه هنری اهدا کرده است.

گفتنی است، حوزه هنری لرستان علاوه بر این برنامه در گلریزان حراج آثار تجسمی با عنوان «سیل مهربانی» با اهدای ۲۳ اثر نفیس برای فروش و همچنین اجرای برنامه‌های خیریه موسیقی در تهران و دیگر استان‌ها برای کمک به سیل‌زدگان حضور فعال داشته است.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال