سه شنبه 17 تیر 1399

بهارانه‌های داستان در حوزه هنری اردبیل

بهارانه های داستان
    -     کد خبر: 7770
    -     تاريخ انتشار : 1398/2/11|14:50
سرویس : استانها
درهای کارگاه بهاره داستان‌نویسی مرکز آموزش حوزه هنری استان اردبیل به روی علاقه‌مندان گشوده شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، قاسم مزین مسئول آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان اردبیل گفت: کارگاه داستان حوزه هنری استان اردبیل با فعالیت بی‌وقفه در سالیان دراز، به کشف و رشد استعدادهای درخشانی در زمینه ادبیات داستانی انجامیده است؛ از این رو و در پی تقاضای علاقه‌مندان این رشته، نخستین جلسه کارگاه بهاره داستان‌نویسی، به سرپرستی محمود مهدوی در مرکز آموزش حوزه هنری برگزار شد.

مزین افزود: پیش از این در جلسات فصل زمستان، ضمن بازخوانی داستان‌های مطرح نویسندگان برتر ایران و جهان، آموزه‌ها و تأثیر آن‌ها بر ادبیات داستانی، همچنین سبک و سیاق و شیوه نویسندگی در هر دوره تاریخی به بحث و گفت‌وگو گذاشته شد.

مسئول آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان اردبیل افزود: این بحث‌ها علاوه بر آشنایی با نویسندگان و ژانرهای مختلف، علاقه‌مندان داستان‌نویسی را ترغیب می‌کند تا با توجه به مسائل روز به خلق آثار قوی‌تر و عمیق‌تری بپردازند؛ ضمن اینکه به داستان‌خوان‌ها کمک می‌کند از این نوع خاص ادبی لذت بیشتری ببرند.

قاسم مزین گفت: از جمله اتفاقات زیبای کارگاه‌های داستان‌نویسی، خوانش و بررسی نقاط ضعف و قوت آثار قلم‌به‌دستان نوپایی است که برای تقویت بنیه نویسندگی خود در این مرکز حضور می‌یابند و این امر کمک شایانی به یافتن مسیر درست سفر در جاده ادبیات و روایت داستانی می‌کند.

محمود مهدوی، سرپرست کارگاه داستان حوزه هنری استان اردبیل، نیز کارنامه چندین ساله این کارگاه‌ها را مطلوب و درخشان توصیف کرد و در این‌باره گفت: در کنار استعداد علاقه‌مندان حوزه ادبیات و به‌ویژه ادبیات داستانی، دوام، تمرین و پشتکار آنان سبب شده، اردبیل از مدعیان این حوزه باشد و البته کارگاه داستان‌نویسی حوزه هنری در سال‌های اخیر نقش مؤثری در پیشرفت و درخشش این بخش داشته است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری بر ترویج ادبیات پایداری تأکید بسیاری دارند، داستان‌نویسان ما علاوه بر اینکه با قلم‌زنی در این حوزه توان ادبی خود را محک می‌زنند به‌نوعی به ثبت وقایع دفاع مقدس نیز می‌پردازند که در جای خود بسیار ارزشمند بوده و همین امر سبب شده جوانان توانمندی پا به عرصه خاطره‌نگاری بگذارند که حتی در سطح کشوری حرف برای گفتن دارند.

عصرگاهان دوشنبه هر هفته از سال ۸۱ ساعت طلایی دورهم‌نشینی داستان‌نویسان و علاقه‌مندان ادبیات داستانی در مرکز آموزش حوزه هنری بوده و ماحصل این گردهمایی‌ها معرفی نسل جدید نویسندگان توانمند به وادی ادبیات داستانی و انتشار مجموعه داستان‌هایی در قالب کتاب است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال