سه شنبه 17 تیر 1399

تنها در کنار هم: چرا ما از فناوری بیشتر و از یکدیگر کمتر انتظار داریم

تنها کنار هم
    -     کد خبر: 7740
    -     تاريخ انتشار : 1398/2/9|11:52
به همت پژوهشکده فرهنگ و هنر اسلامی، کتاب «تنها در کنار هم: چرا ما از فناوری بیشتر و از یکدیگر کمتر انتظار داریم» نوشته شری تورکل و با ترجمه محمد معماریان توسط سوره مهر منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، نویسنده، این کتاب را در دو بخش و چهارده فصل تنظیم کرده است و در مقدمه می‌نویسد: «رایانه‌ها فلسفه را به زندگی روزمره کشاندند؛ و به‌ویژه، کودکان را فیلسوف کردند. در کنار بازی‌های ساده الکترونیکی … کودکان می‌پرسیدند آیا رایانه‌ها زنده‌اند؟ آیا شیوه فکر کردن‌شان متفاوت از انسان‌هاست؟ و در عصر ماشین‌های هوشمند، انسان بودن چه ویژگی خاصی دارد؟»

خانم دکتر شری تورکل، استاد تمام دانشگاه MIT در حوزه جامعه‌شناسی علم و فناوری است. تورکل مدرک دکترای خود را در جامعه‌شناسی و روان‌شناسی شخصیت در سال ۱۹۷۶ از دانشگاه هاروارد گرفته است و به طور خاص در زمینه روان‌تحلیل‌گری تخصص دارد. وی از دهه ۱۹۷۰میلادی تحقیقات خود را حول محور رابطه انسان و فناوری‌های جدید ارتباطی پیگیری کرده است.

کتاب «تنها در کنار هم» آخرین کتاب در سه‌گانه‌ای است که او پیرامون این موضوع نگاشته است؛ دو کتاب پیشین او در این‌باره عبارت اند از: «خود ِ دوم: رایانه‌ها و روح انسانی» (۱۹۸۴) و «زندگی روی صفحه نمایش: هویت در عصر اینترنت» (۱۹۹۵).

اگر به فهم عمیق‌تر از دنیای جدیدی که روبات‌های اجتماعی و شبکه‌های مجازی ساخته‌اند علاقه‌مندید، این کتاب برایتان جذاب خواهد بود.

شایان ذکر است که کتاب «تنها در کنار هم: چرا ما از فناوری بیشتر و از یکدیگر کمتر انتظار داریم» توسط انتشارات سوره مهر و در ۵۴۴ صفحه به زیور طبع آراسته شده است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال