یکشنبه 15 تیر 1399
صالحی در بازدید از غرفه سوره مهر در نمایشگاه کتاب:

ثبت خاطرات دفاع مقدس سرمایه‌های انسانی را تجمیع می‌کند

بازدید  وزیر فرهنگ از غرفه انتشارات سوره مهر
    -     کد خبر: 7728
    -     تاريخ انتشار : 1398/2/8|13:33
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از غرفه انتشارات سوره مهر در نمایشگاه کتاب گفت: بهره‌برداری و فراوری خاطرات دفاع مقدس کمک می‌کند سرمایه اجتماعی درازمدت برای کشورمان و اسلام فراهم کنیم.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن حضور و بازدید از غرفه نشر سوره مهر در سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، با اشاره به انتشار آثار تاریخ شفاهی دفاع مقدس از این نشر، اظهار کرد: در 8 سال دفاع مقدس دوره خاصی را پشت سر گذاشتیم و این دوره به لحاظ آمایش سرزمینی، گستردگی جامعه درگیر این مسئله، گستره سنی، گستره طبقاتی و رویکردها و گرایش‌های مذهبی و دینی و سیاسی بسیار وسیع و همه‌گیر بود.

وی ادامه داد: دفاع مقدس یک حرکت اجتماعی عام و وسیعی در فضای جامعه کشور بود که چنین اجتماع مقاومت‌گرایانه در برابر تجاوز خارجی در تاریخ کشورمان بی‌سابقه است.

صالحی با تاکید بر اینکه 8 سال جنگ تحمیلی اقیانوس مردم‌شناسی برای جامعه ایرانی است، اظهار کرد: ما به اندازه تک تک انسان‌های حاضر در دفاع مقدس، رویش و خاطرات انباشته داریم که گنجی بسیار قابل توجه است و با گذشت زمان همچون منابع غنی موجود در طبیعت، این سرمایه‌های انسانی هویدا شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین گفت: بهره‌برداری و فراوری خاطرات دفاع مقدس کمک می‌کند سرمایه اجتماعی درازمدت برای کشورمان و اسلام فراهم کنیم. ثبت خاطرات دفاع مقدس کمک می‌کند این سرمایه‌های انسانی تجمیع شود و با فراوری‌های فراوان در قالب ‌های متنوع بتوانیم از این سرمایه‌ها بیش از پیش استفاده کنیم.

علاقه‌مندان برای حضور در غرفه سوره مهر می‌توانند در ایام برگزاری سی‌ودومین نمایشگاه کتاب تهران به انتهای راهرو 27 مصلی تهران مراجعه کنند.

گفتنی است، غرفه مهرک (سوره مهر کودک و نوجوان) در سالن D، راهرو 3، غرفه 170 مستقر است.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال