یکشنبه 4 اسفند 1398

انتشار کتاب «دهم فروردین» در یزد

کتاب دهم فروردین
    -     کد خبر: 7692
    -     تاريخ انتشار : 1398/2/4|16:00
سرویس : استانها
کتاب ۲ جلدی «دهم فروردین» با موضوع انقلاب اسلامی به همت حوزه هنری یزد توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمدصادق کو‌چک‌زاده رئیس حوزه هنری یزد گفت: در طلیعه‌ دهه پنجم انقلاب اسلامی و هم‌ز‌مان با هفته هنر انقلاب، مجموعه ۲ جلدی «دهم فروردین» (تحلیلی بر تاریخ انقلاب اسلامی یزد) نوشته جواد بهبودزاده ‌نویسنده و پژوهشگر یزدی‌ منتشر شد.

وی افزود: این کتاب مرجع و ارزشمند به همت دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری یزد توسط انتشارات سوره مهر چاپ و منتشر شده است.

کوچک‌زاده بیان کرد: جلد اول «دهم فروردین» شامل ۱۱ فصل و ۷۵۲ صفحه و جلد دوم آن شامل ۷ فصل به همراه ضمائم و پیوست‌ها (عکس و اسناد) در ۸۷۲ صفحه با قطع وزیری هر کدام با شمارگان ۱۲۵۰ نسخه روانه بازار کتاب شده است.

رئیس حوزه هنری استان ادامه داد: این اثر با معرفی دیار دارالعباده و دارالعلم آغاز می‌شود و سپس به رویدادها و تحولات تاریخی از شروع نهضت تا پیروزی انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران در ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ می‌پردازد و این دوره تاریخی را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهد.

کوچک‌زاده با بیان اینکه این اثر پژوهشی می‌تواند منبع و مأخذ مفیدی برای مورخان، پژوهشگران، نویسندگان، اساتید، دانشجویان و علاقه‌مندان باشد، افزود: این اثر همچنین می‌تواند دستمایه تولید آثار فرهنگی، هنری و ادبی در حوزه انقلاب اسلامی قرار گیرد.

وی افزود: محمدرضا کلانتری سرچشمه، ‌نویسنده، محقق و مدرس دانشگاه‌، نیز برای جمع‌آوری تعدادی از اسناد، مدارک، عکس و ارائه نظرات اصلاحی، بهبودزاده را در تدوین این اثر یاری کرده است.

رئیس حوزه هنری یزد گفت: این نهاد سعی دارد با جمع‌آوری، مستندسازی و نمونه‌آفرینی آثار پژوهشی و روایی در حوزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در راستای ثبت، ضبط و تدوین دقیق وقایع و خاطرات انقلاب و دفاع مقدس اقدام کند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال