دوشنبه 12 خرداد 1399
امام جمعه شهرکرد:

هنر واقعی آن است که ذات درونی انسان‌ها را پرورش دهد

حجت الاسلام نکونام
    -     کد خبر: 7689
    -     تاريخ انتشار : 1398/2/4|15:58
سرویس : استانها
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با تاکید بر پرورش ذوق و هنر در جامعه، گفت: هنر واقعی آن است که ذات درونی انسان‌ها را پرورش دهد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در دیدار با تعدادی از مسئولان فرهنگی و هنرمندان که به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی در دفتر امام‌ جمعه شهرکرد برگزار شد، گفت: عرصه فرهنگ و هنر پس از پیروزی انقلاب اسلامی به مرحله تعالی خود نزدیک شد و هنر انقلاب اسلامی زمینه رشد و شکوفایی استعدادهای جوان را در کشور فراهم کرد.

نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام‌ جمعه شهرکرد افزود: هنر انقلاب اسلامی، هنر متعهد و ماندگاری است که می‌طلبد تا با بهره‌گیری از این هنر در رشد و تعالی بیش از پیش انقلاب اسلامی گام‌های اساسی‌تری برداشته شود.

نکونام بیان کرد: باید هر چه در توان داریم برای هنر انقلاب اسلامی خرج کنیم تا بتوانیم دستاوردها و نتایج آن را در بالندگی کشور ببینیم.

امام‌ جمعه شهرکرد با بیان اینکه هنر عرصه وسیعی است، افزود: هنرمند زمانی که هنر درونی خود را کشف کرد باید این ذات درونی را پرورش دهد. از همین رو همه افراد دارای این توانمندی هستند و باید آن را شکوفا کنند.

حجت‌الاسلام نکونام با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری در خصوص جایگاه هنر، بیان کرد: هنر واقعی آن است که انسان بتواند ذات درونی خود را پرورش و بروز دهد.

وی با تاکید بر اهتمام دستگاه‌ها و نهادهای متولی فرهنگ و هنر استان در فراهم کردن بسترهای لازم برای شکوفاسازی استعدادهای موجود در این عرصه، عنوان کرد: ضرورت انقلاب اقتضا می‌کند تا ما در همه ابعاد و عرصه‌ها موفق و پیشتاز باشیم.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری در این دیدار با تبریک اعیاد شعبانیه و هفته هنر انقلاب اسلامی، گفت: ستاد گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی متشکل از مدیران دستگاه‌های فرهنگی و هنری و هنرمندان استان برای برگزاری برنامه‌های این هفته در استان تشکیل شد.

حجت‌الله شیروانی با تشریح برنامه‌های اجرا شده در هفته هنر انقلاب اسلامی استان، افزود: غبارروبی و عطرافشانی قبور شهدا، دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران هنرمند استان، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی و رونمایی از چند فیلم، سرود و کتاب جدید از مهم‌ترین برنامه‌های این هفته در استان بود.

وی بیان کرد: در هفته هنر انقلاب اسلامی استان از فیلم‌های مستند «کاپیتان ۲۲» و «دیلگ»، مجموعه غزل مهدی عالی و چند اثر در حوزه دفاع مقدس با همکاری دستگاه‌های فرهنگی استان رونمایی شد.

شیروانی با اشاره به اجرای نمایش‌های «بخند یاد خونه بیفتم»، «خواب‌های رنگی» و نمایش‌های تولید دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد استان که طی ایام این هفته در استان اجرا شد، بیان کرد: نشست تبیین بیانیه دوم گام انقلاب، برگزاری اختتامیه مسابقه عکاسی «راویان شیدایی»، عصر شعر انقلاب و برگزاری اردوهای جهادی از دیگر برنامه‌های اجرا شده در هفته هنر انقلاب بوده که از سوی بسیج هنرمندان استان برگزار شده است.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری با اشاره به شاخص‌ترین فعالیت‌های این نهاد در سال گذشته، عنوان کرد: برگزاری کارگاه‌های فیلم‌نامه‌نویسی و شعر، تولید فیلم و حضور فعال در جشنواره‌ها، برگزاری نمایشگاه‌های مختلف هنری، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، تولید نمایش و اجرای جشنواره تئاتر تک نفره و برنامه‌های از این دست بارزترین فعالیت‌های حوزه هنری استان در سال ۹۷ بود.

وی با بیان اینکه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی در چهارمحال و بختیاری نیز در دهه فجر سال گذشته رونمایی شد، تصریح کرد: این کتاب پس از اصلاحاتی به زودی در ۲ جلد بالغ بر هزار صفحه منتشر می‌شود.

در این نشست که در دفتر امام جمعه شهرکرد برگرار شد، مدیران دستگاه‌های فرهنگی و بیش از ۵۰ نفر از هنرمندان و فعالین فرهنگی استان حضور داشتند.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال