جمعه 4 مهر 1399

نکوداشت زنده‌یاد امیرحسین فردی در مشهد برگزار می‌شود

امیرحسین فردی
    -     کد خبر: 7681
    -     تاريخ انتشار : 1398/2/4|14:15
سرویس : استانها
آیین نکوداشت زنده‌یاد استاد امیرحسین فردی «امیر داستان انقلاب» به همت حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی در مشهد برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، محمدرضا سرشار (داستان‌نویس، پژوهشگر و منتقد ادبی) و جمعی از فعالان عرصه فرهنگ و ادب، در این مراسم که از ساعت 17 پنج‌شنبه، 5 اردیبهشت در حوزه هنری خراسان رضوی برگزار می‌شود، حضور خواهند داشت.

امیرحسین فردی از روزنامه‌نگاران و نویسندگان صاحب‌نام ادبیات انقلاب اسلامی بود و این بزرگداشت، هم‌زمان با ششمین سالگرد درگذشت وی است. عضویت در حوزه اندیشه و هنر اسلامی، سردبیری و مدیرمسئولی «کیهان بچه‌ها» به مدت بیش از 27 سال و مؤسس و مدیرمسئول کیهان علمی، عضویت در شورای داستان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، عضویت در شورای داستان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، مسئولیت جشنواره انتخاب کتاب سال شهید حبیب غنی‌پور، مسئولیت شورای ادبیات داستانی نیروی مقاومت بسیج و مدیریت کارگاه قصه و رمان و دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری از جمله سوابق اجرایی اوست.

مجموعه رمان‌ها و کتاب‌های بسیاری همچون «آشیانه در مه»، «سیاه چمن»، «اسماعیل»، «گرگ‌سالی» و... از آن هنرمند به یادگار مانده و نام وی را به عنوان «امیر داستان انقلاب» جاودان کرده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال