دوشنبه 12 خرداد 1399
با حضور علیرضا کمری:

کارگاه «رویکردی در تحلیل و نقد تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی» برگزار می‌شود

کارگاه تاریخ انقلاب
    -     کد خبر: 7663
    -     تاريخ انتشار : 1398/2/2|12:04
سرویس : استانها
به همت حوزه هنری کردستان و با حضور علیرضا کمری، از پژوهشگران برجسته حوزه تاریخ شفاهی، کارگاه «رویکردی در تحلیل و نقد تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی» در سنندج برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، شهرام ستاری مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری کردستان بیان کرد: به منظور تحلیل و بررسی وضعیت تاریخ شفاهی انقلاب و دفاع مقدس با حضور علیرضا کمری از نویسندگان و پژوهشگران برجسته حوزه تاریخ شفاهی ایران کارگاهی یک‌روزه با حضور بیش از ۳۰ نفر از نویسندگان و پژوهشگران این عرصه استان در سنندج برگزار می‌شود.

وی افزود: در این کارگاه نویسندگانی از شهرستان‌های بیجار، قروه و سنندج سه‌شنبه ۳ اردیبهشت از ساعت ۱۰ در یک نشست کارگاهی و با حضور این استاد توانمند تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

ستاری با اشاره به اهمیت برگزاری دوره‌های آموزشی گفت: در این کارگاه‌ها نویسندگان و پژوهشگران تاریخ شفاهی به صورت تخصصی از نقاط ضعف و قوت آثار منتشر شده مطلع و در آثار خود به موارد عنوان شده توجه بیشتری خواهند داشت.

وی با اشاره به اینکه در پایان این دوره برای شرکت‌کنندگان گواهی حضور در کارگاه صادر می‌شود، گفت: علاقه‌مندان برای حضور در این کارگاه می‌توانند با حضور در حوزه هنری استان به آدرس سنندج، خیابان شهید تعریف، پایین‌تر از بیمارستان شهید قاضی سنندج و یا  از طریق شماره تماس 33243624 واحد فرهنگ و مطالعات پایداری نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

علیرضا کمری، پانزدهم خرداد ۱۳۳۹ در همدان به دنیا آمد و تحصیلات مقدماتی را در همان دیار به پایان برد. در دوران کودکی به دلیل شوق فراوان به مطالعه در اکثر کتابخانه‌های عمومی زادگاه خود عضو بود و از نخستین کسانی است که در سال ۱۳۴۸ به عضویت کتابخانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در همدان درآمد.

نگارش مقالات متعدد، تدریس ادبیات، متون کهن و مباحث تاریخ‌شناسی، حضور فعال در کارگاه‌های آموزشی، عضویت در شورای علمی برخی نهادهای مطالعاتی و انتشاراتی مربوط به انقلاب و جنگ، مدیریت واحد پژوهش دفتر ادبیات و هنر مقاومت، حضور و سخنرانی در میزگردها، همایش‌ها و نشست‌های تخصصی؛ دایره‌المعارف دفاع مقدس، تاریخ شفاهی و تاریخ جنگ، مشاوره پایان‌نامه‌های دانشگاهی و پروژه‌های مطالعاتی درباره موضوع‌های؛ تاریخ‌شناسی، ادبیات و تاریخ دفاع مقدس، آغازه‌نویسی بر کتاب‌های متعدد، نقد و بررسی کتاب و انتشار مقالات پژوهشی و انتقادی در نشریات گوناگون، از جمله فعالیت‌های علمی و فرهنگی این پژوهشگر است.

علیرضا کمری به خاطر کتاب‌ «نامه‌های فهیمه» در جشنواره ربع قرن کتاب دفاع مقدس رتبه ممتاز را کسب کرد و در هفدهمین دوره تجلیل از خادمان نشر، از سوی خانه کتاب به عنوان پژوهشگر برتر انتخاب شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال