یکشنبه 4 اسفند 1398
از سوی حوزه هنری استان سمنان؛

جشن هنر انقلاب اسلامی با معرفی هنرمند برتر سال برگزار شد

جشن هنر سمنان
    -     کد خبر: 7615
    -     تاريخ انتشار : 1398/1/28|09:49
سرویس : استانها
هم‌زمان با آخرین روز از هفته هنر انقلاب اسلامی، مراسم جشن هنر انقلاب اسلامی با معرفی هنرمند برتر سال و تقدیر از هنرمندان به همراه رونمایی تازه‌های کتاب برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، در آخرین روز از هفته هنر انقلاب اسلامی، طی مراسمی با حضور مصطفی حسینی سرپرست حوزه هنری استان، محمود احمدی رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان سمنان، دکتر حمیدرضا خدایی‌راد معاون دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان جمعی از هنرمندان پیش‌کسوت و جوان از سراسر استان در سالن ماه حوزه هنری، مراسم جشن هنر انقلاب اسلامی با معرفی هنرمند برتر سال و تقدیر از هنرمندان به همراه رونمایی کتاب های «بیست‌و‌چهار آینه» و «کبوترنامه» برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، سرپرست حوزه هنری استان سمنان ضمن تبریک هفته هنر انقلاب اسلامی و بزرگداشت یاد و نام شهید آوینی گفت: در هفته هنر انقلاب سال ۹۸ به همت همکاران حوزه هنری و همراهی هنرمندان استان، شاهد برگزاری برنامه‌های خوبی در سطح استان بودیم.

مصطفی حسینی افزود: با توجه به شعار «رونق تولید» که مقام معظم رهبری در ابتدای سال جاری مطرح فرمودند، رویکرد حوزه هنری استان در سال ۹۸ تولید خواهد بود و امیدواریم بتوانیم بیش از پیش به این امر بپردازیم و تعداد آثار تولیدی در بخش‌های مختلف روند افزایشی داشته باشد که البته این امر محقق نخواهد شد مگر با همت هنرمندان عزیز که همیشه همراه حوزه هنری استان بوده‌اند.

وی بیان کرد: یکی از اولویت‌های حوزه هنری تحقق هنر متعهد است؛ هنری که به جامعه بی‌تفاوت نگاه نکند، اخلاق‌گرا باشد و جامعه را به سمت حقیقتی که انسان را به کمال می‌رساند سوق دهد.

حسینی در خصوص اهمیت منابع تشخیص هنر اسلامی گفت: منابع دست اول تشخیص هنر اسلامی هر چه شناخته تر باشد، پایه‌های خلق هنر اسلامی را تسهیل می‌کند و منابع تشخیصی برای خلق آثار هنری فاخر خواهد بود.

سرپرست حوزه هنری استان سمنان بیان کرد: یکی دیگر از اولویت‌های ما ایجاد بسترهای لازم برای دانش تخصصی خلق هنر در واحد آموزش و پژوهش است که امیدواریم این امر نیز تحقق یابد.

حسینی گفت: امروز شاهد رونمایی دو اثر از نویسندگان و شاعران استان هستیم و همچنین معرفی و تجلیل از هنرمند برتر استان سمنان در سال ۹۷ که این اتقاق ارزشمند و مبارک در سال‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت.

در ادامه مراسم، شیما دولابی نویسنده کتاب «بیست‌وچهار آینه» و مهرناز نصیری سراینده مجموعه شعر «کبوترنامه»، به معرفی کتاب های خود پرداختند.

پس از رونمایی کتاب‌های «بیست‌وچهار آینه»، «کبوترنامه» و «علی اصغر خطیب زاده» از هنرمندان متعهد و فعال استان، به عنوان هنرمند برتر استان سمنان در سال ۹۷ معرفی و تجلیل شد.

تقدیر از هنرمندان فعال دفاتر تخصصی حوزه هنری استان سمنان در سال ۹۷ با اهدای لوح و هدیه، پخش کلیپ شهید آوینی و تیزر ویژه هفته هنر انقلاب اسلامی از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

گفتنی است، علی اصغر خطیب‌زاده متولد سال ۱۳۴۴ در شهرستان دامغان، دارای مدرک تحصیلی کارشناسی در رشته نمایش و دارای درجه ۳ هنری است که در رشته‌های بازیگری، کارگردانی، نمایشنامه نویسی، طراحی و ساخت ماسک و ... فعالیت دارد.

کسب افتخارات متعدد از جشنواره‌های ملی و بین المللی همچون جشنواره تئاتر فجر، بازیگری در فیلم‌های سینمایی، کسب رتبه‌های مختلف در رشته‌های نمایشنامه نویسی، کارگردانی، بازیگری، طراحی و ساخت عروسک و ...، برگزاری کارگاه تخصصی در جشنواره‌های ملی و بین المللی چون چهاردهمین جشنواره بین المللی تئاتر رومانی، برپایی نمایشگاه‌های مختلف ملی و بین المللی و ... از دیگر فعالیت‌های این هنرمند فعال و برجسته استان سمنان است.

یادآور می شود، کتاب «کبوترنامه» مجموعه شعر سپید نوجوان در ۳۶ صفحه با قطع رقعی و شمارگان ۱۲۵۰ نسخه از سوی دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان سمنان توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

همچنین کتاب «بیست‌وچهار آینه»، دامغان و ۲۴ دوره قانون گذاری در مجلس شورای ملی در ۲۱۸ صفحه با قطع رقعی و شمارگان ۱۲۵۰ نسخه از سوی دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان سمنان توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال