پنج شنبه 19 تیر 1399
در هفته هنر انقلاب

نمایشگاه عکس «رونق تولید» و نقد و بررسی کتاب «سخنی از بی‌سخنی» در سمنان برگزار شد

هفته هنر
    -     کد خبر: 7613
    -     تاريخ انتشار : 1398/1/28|09:49
سرویس : استانها
به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی، نمایشگاه گروهی عکس با عنوان «رونق تولید» در حوزه هنری استان سمنان گشایش یافت. همچنین به مناسبت روز بزرگداشت عطار نیشابوری، کتاب «سخنی از بی‌سخنی» مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، از سوی دفتر هنرهای تجسمی حوزه هنری استان، نمایشگاه گروهی عکس با عنوان «رونق تولید» شامل آثار هنرمندان عضو خانه عکاسان حوزه هنری استان در گالری خورشید حوزه هنری استان سمنان افتتاح شد.

این نمایشگاه تا ۲ اردیبهشت از ساعت ۸ تا ۱۴ در گالری خورشید حوزه هنری استان سمنان به نشانی باغ فردوس، خیابان شهید صفائیان پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.

در این نمایشگاه ۳۱  قطعه عکس ۷۰*۵۰ از هنرمندان عکاس احمد صبوری، میکاییل بایزیدی، وحید نجار، وحید بلند و عابد میرمعصومی به نمایش درآمده است.

کتاب «سخنی از بیسخنی» در دانشگاه سمنان نقد و بررسی شد

به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی و روز بزرگداشت عطار نیشابوری، کتاب «سخنی از بی‌سخنی» مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

در آخرین روز از هفته هنر انقلاب اسلامی، کتاب «سخنی از بی‌سخنی» نوشته محمدتقی حسن زاده توکلی در محل دانشکده علوم انسانی دانشگاه سمنان مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این نشست که با حضور اعضای هیئت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه سمنان و دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته زبان و ادبیات فارسی برگزار شد، دکتر حمیدرضا حسن زاده توکلی به ارائه مطالبی در خصوص اهمیت و موقعیت ویژه عطار نیشابوری در ادبیات فارسی پرداخت.

توکلی در ادامه درباره کتاب «سخنی از بی‌سخنی» مباحثی را مطرح و حوزه هنری را نهادی مناسب برای چاپ کتاب های پژوهشی معرفی کرد.

در ادامه، دکتر سید حسن طباطبایی نکاتی را در خصوص مطلب تحول شخصیت و توبه در کتاب «سخنی از بی‌سخنی» مطرح کرد.

همچنین در این نشست، عاطفه شمس‌الدین و زهره طاهری از نویسندگان و پژوهشگران جوان نیز به نقد کتاب «سخنی از بی‌سخنی» پرداختند.

مصطفی حسینی سرپرست حوزه هنری استان سمنان با تقدیر از برگزاری این نشست تخصصی گفت: حوزه هنری استان سمنان برای تکمیل پروژه دانشنامه فرهنگ و تمدن استان و انجام پژوهش‌های ادبی و هنری آماده همکاری با کلیه نویسندگان و پژوهشگران است و برای چاپ پایان‌نامه‌های منتخب دانشگاه سمنان نیز این آمادگی وجود دارد.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال