سه شنبه 24 تیر 1399
با برگزاری شب موسیقی آوای بهار؛

۲۴ هنرمند موسیقی خراسان شمالی تجلیل شدند

شب موسیقی آوای بهار
    -     کد خبر: 7606
    -     تاريخ انتشار : 1398/1/28|09:46
سرویس : استانها
هم‌زمان با هفته هنر انقلاب اسلامی، سومین سالانه شب موسیقی «آوای بهار» با تجلیل از ۲۴ هنرمند موسیقی در شهرستان شیروان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حوزه هنری، هم‌زمان با هفته هنر انقلاب اسلامی سومین سالانه شب موسیقی «آوای بهار» با حضور رئیس حوزه هنری خراسان شمالی و جمعی از مردم، هنرمندان و مسئولان شهرستانی و با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی و انجمن موسیقی استان، با تجلیل از ۲۴ هنرمند موسیقی در شهرستان شیروان برگزار شد.

معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری خراسان شمالی بیان کرد: شب موسیقی «آوای بهار» به روال هر ساله در هفته هنر انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

حصاری با اشاره به برگزاری این برنامه طی سومین سال متوالی در استان طی این هفته، بیان کرد: در سال جاری به منظور توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان‌ها توجه به پیش‌کسوتانی که کمتر مورد توجه قرار گرفته و امکان اجرا داشتند این برنامه در شهرستان شیروان برگزار شد.

وی یادآور شد: شهرستان شیروان پتانسیل قوی به لحاظ موسیقی دارد و از ویژگی‌های منحصر به فردی در موسیقی مقامی برخوردار بوده و همواره به عنوان یکی از پایگاه‌های موسیقی مقامی یاد می‌شود.

معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری خراسان شمالی با تاکید بر توجه بیشتر به ظرفیت‌های شهرستان‌ها، از برگزاری این رویداد طی سال‌های آینده در دیگر شهرستان‌ها خبر داد.

حسین حصاری ویژگی خاص این برنامه را در تجلیل از هنرمندان توسط خود آن‌ها دانست و گفت: بر این اساس هر هنرمندی که به اجرای برنامه می‌پردازد توسط هنرمند بعدی مورد تکریم و تجلیل واقع می‌شود تا روحیه همدلی و دوستی در بین آن‌ها تقویت شود.

در این برنامه، ۲۴ هنرمند موسیقی شامل یک گروه موسیقی، دو تن از نونهالان و ۱۲ نفر از پیش‌کسوتان به اجرای موسیقی پرداختند.

انتهای پیام/

 

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال