یکشنبه 17 آذر 1398
جشن هفته هنر انقلاب/۶۰

کرمی: هفته هنر انقلاب ثمره دوران ظهور و پربار انقلاب اسلامی است

شهرام کرمی
    -     کد خبر: 7600
    -     تاريخ انتشار : 1398/1/26|17:45
شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی، پس از تماشای نمایش «نامدار» در حوزه هنری گفت: توجه به حوزه هنر انقلاب اسلامی که دارای دایره‌ای وسیع است و می‌تواند شعاع گسترده‌ای از مفاهیم انسانی را شامل و با آرمان‌‌خواهی، آزادی و آزادی‌طلبی همراه شود، از جهت جریان‌سازی هنری کمک بسیاری به فضای هنری ما می‌کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی، به همراه سید مجتبی حسینی معاون امور هنری و حمید نیلی مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران، با حضور در حوزه هنری از ویژه‌برنامه‌های این نهاد انقلابی دیدن کردند. یکی از ویژه‌برنامه‌هایی که حوزه هنری در هفته هنر انقلاب تدارک دیده، اجرای نمایش‌های خیابانی و صحنه‌ای است. کرمی که خود از اهالی تئاتر کشور است با تماشای نمایش «نامدار» به کارگردانی سعید خیرالهی در تماشاخانه ماه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری گفت: برپایی هرگونه محفل و همایشی ویژه هفته هنر انقلاب اسلامی که چند سالی‌است رونق گرفته، تاثیرگذار بوده است. به هر حال چهل سال از انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد و تاثیر اجتماعی و سیاسی انقلاب اسلامی بر پدیده‌ها و وقایع مختلف به ویژه هنر امری واضح و مبرهن است؛ چرا که در فضای هنر کشور بعد از انقلاب اسلامی جریانات هنری متحول و یک روند خاص در تمامی رشته‌های هنری ایجاد شد. به این ترتیب شایسته است که ما هفته‌ای را به هنر انقلاب اسلامی اختصاص داده و ثمره دوران ظهور و پربار انقلاب اسلامی را در آثار  هنری هنرمندان مشاهده کنیم.

کرمی افزود: اگر بخواهیم نگاهی مختصر به ویژگی‌های هنر انقلاب اسلامی به عنوان یک هنر و جریان خاص شکل گرفته در کشور داشته باشیم، می‌توانیم به اصالت مفاهیم انسانی، آرمانی و اسلامی آن اشاره کنیم؛ چرا که اصالت مفاهیم انسانی، آرمانی و اسلامی یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های هنر انقلاب اسلامی است.

مدیرکل هنرهای نمایشی ادامه داد: ویترینی که هر ساله در هفته هنر انقلاب از آثار هنری رشته‌های گوناگون به نمایش گذاشته می‌شود، به نوعی معرفی نمونه‌های موفق آثار هنری است که در حیطه هنر انقلاب تولید شده‌اند. تئاتر هم یکی از هنرهای ارائه شده این ویترین در هفته هنر انقلاب است که به همین مناسبت به اجرای نمایش می‌پردازند.

وی افزود: امسال به تماشای دو اثر از تئاترهای ویژه هفته هنر انقلاب نشستم. این نمایش‌ها آثاری قابل احترام است که به شکل مضمونی و محتوایی اشاره‌ای به مفاهیم آرمانی، انسانی و اسلامی دارند. نمایش میدانی «u-turn2» کاری از داریوش نصیری و نمایش صحنه‌ای «نامدار» به کارگردانی سعید خیرالهی دارای چنین ویژگی‌هایی بودند که قابل تقدیر است.

کرمی در پایان گفت: توجه به حوزه هنر انقلاب اسلامی که دارای دایره‌ای وسیع است و می‌تواند شعاع گسترده‌ای از مفاهیم انسانی را شامل و با آرمان‌‌خواهی، آزادی و آزادی‌طلبی همراه شود، از جهت جریان‌سازی هنری کمک بسیاری به فضای هنری ما می‌کند.

گفتنی است، آیین پایانی پنجمین جشن هفته هنر انقلاب اسلامی هم‌اکنون در تالار سوره حوزه هنری (به نشانی: خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ) در حال برگزاری است. قرار است در این مراسم چهره شاخص سال 97 هنر انقلاب معرفی شود.

انتهای پیام/

سایر تصاویر

ارسال نظر

نام
پست الکترونیک
متن
captcha
ارسال